Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

27.02.2021
217
Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klimalarda Quiet Modu ve Özellikleri

Klimaların her çeşidinde ve modelinde olmasa da çoğunda “QUIET” düğmesi mevcuttur. Düğmenin işlevi ve nasıl kullanılacağı merak edilir. Merak edenler için Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir? konusu ile ilgili öğrenmek istedikleriniz aşağıda geniş bir şekilde bir biçimde sunulmuştur.

Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

Klimada QUIET Fonksiyonu Nedir?

Dış üniteyi sessiz çalıştırma modudur. Dış ünitede frekans ve fan hızı değiştirilerek dış ünite gürültü düzeyi azaltılmaktadır. Bu fonksiyon genelde gece kullanım için uygundur.

QUIET Fonksiyonunu Açma

Uzaktan kumanda üzerindeki QUIET düğmesine bastığınızda dış ünite sessiz çalışma özelliği açılır. LCD ekranda dış ünite sessiz çalışma fonksiyon sembolü belirir.

QUIET Fonksiyonunu Kapama

Uzaktan kumanda üzerindeki QUIET düğmesine yeniden basarak özelliği kapatabilirsiniz. LCD ekrandaki dış ünite sessiz çalışma fonksiyon sembolü yok olur.

Fonksiyon Hakkında Bilgiler

  • Multi sistem kullanılıyorsa eğer fonksiyon yalnızca çalışan tüm iç ünitelerde DIŞ ÜNİTE SESSİZ çalıştırma ayarlanmış ise çalışmaktadır.
  • Bu fonksiyon; SOĞUTMA, ISITMA ve OTOMATİK modlarda kullanılamamaktadır. Ayrıca FAN ve NEM ALMA modlarında da kullanılamaz.
  • GÜÇLÜ çalıştırma ve DIŞ ÜNİTE SESSİZ çalıştırma sırasında kumanda veya ana ünite Açık/Kapalı düğmesi tercih ederek durdurulursa uzaktan kumanda göstergesinde sembol görünmeye devam eder.
  • Frekans ve fan hızı halihazırda yeteri kadar düşürülmüş ise dış ünite sessiz modu ne frekansı ne de fan hızını düşürür.
Ayrıca Bakınız.  Klima Bakımı Nasıl Yapılır ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları