Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

01.03.2021
159
Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Hastalıklarına Karşı Korunmanın Yolları

Klimalar bir çok nedenle çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Klima kullanımında hastalıklara karşı korunma metotları aşağıda bulunmaktadır:

Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yöntemleri

  • Klimanızın bakımını ihmal etmeden yaptırın

Klimalar bakımları yapıldığı sürece sağlıklı çalışabilen, sağlık poblemleri yaşattırmayan cihazlardır. Klimaların bakımı yılda 2 kez yapılmalıdır. Klimanızın bakımını yaptırdığınızda sağlık poblemleri yaşamamanın bunun yanında tasarrufu elde ederek beklentinize de yanıt alabileceksiniz. Çeşitli hastalıklardan korunmak amacı ile klimanızın bakımını uzmanına yaptırın önerisinde bulunmaktayız.

  • Klimanızın filtresini çok fazla temizleyin

Klimalarda iç ünite önünde bulunan hava filtresinin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Filtrenin düzenli temizlenmediği durumlarda tüketici büyük sağlık poblemleri yaşayabilir. Filtrenin 15 günde bir kez temizlenmesi tavsiye edilir, bu işlemi kullanıcı olarak siz de yapabilir yahut bakım sırasında uzman personellerin de yapmasını sağlayabilirsiniz.

  • Klima soğutma modunda iken havanın doğrudan yüzünüze gelmemesini sağlayın

Klima özellikle de yaz dönemlerinde bunaltıcı sıcaklara karşı tercih edilip kullanılan cihazlardır. Yaz zamanında kısa bir sürede serinlemek amacı ile klima soğutma moduna alınır ve kullanıcı direk klimanın karşısına geçerek serinlemeyi seçer. Lakin bu sağlık problemlerinin oluşmasındaki en temel nedenlerden biridir. Klimanız eğer soğutma modunda ise yani yaz zamanında ortamı serinletmek amacı ile kullanılıyor ise direk karşısına geçmeyin, aksi bir istikamette serinlemeyi bilave edin.

  • Klimayı doğru ayarda çalıştırdığınızdan emin olun

Klimalarda ısıtma ve soğutma ayarı bulunur. Klima özellikle de soğutma modunda iken ayarının 23-26°C civarında olması önerilmektedir. Bu ayarda kullanırsanız sağlık poblemleri yaşamazsınız.

  • Nemli günlerde klimayı nem alma modunda çalıştırın

Klima yaz zamanında aşırı nemli olan günlerde soğutma modunda değil nem alma modunda çalıştırılmalıdır. Nem alma modunda çalıştırılır ise daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca sağlık poblemleri da yaşanmaz.

Ayrıca Bakınız.  Dikili Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları