Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri

14.02.2021
220
Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri 

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri Klima ünitemizin çalışması durduğunda, basit bir düzeltme olabilir. Ancak bu bunun yanında büyük bir problem yaşanabilir. Düzenli temizlik işleminde bazı sorunlardan kaçınılabilirken, kendi kendinize çözemediğiniz sorunlara bir teknisyenin bakması mühimdir. Klima sisteminizi kapatabilecek çeşitli nedenler mevcuttur, bu yüzden en yaygın olanlardan bazılarına bir göz atalım.

Klima Isıtma Çalışmıyor ?

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözümleri Eviniz ısıtmayı kapattıysa (ya da açmadıysanız) ne yapmalı Elbette ısıtmak için klimayı aktif hale getirinız! Peki ya ısı için işe yaramazsa? Sebebi bulun ve klimayı sıcak tutun! Şirketimiz bu hususta size tatminiyetle yol gösterecektır, fakat önce bazı parametreleri kendiniz kontrol edin.

Klima Sıcak Ayarı

Yalnızca ustayı beklemek için zaman kaybetmemek ve ekstra yarım günü dondurmamak için. Yani, cihazlar ısıtmak için çalışmak için ne yapılmalı? Klimanız ısınmıyorsa, teknik yardım istemeden önce bu olabilecek sebepleri kontrol edin:

  • ISITMA MODU BAŞLATMA : Isıtma moduna geçerseniz ve difüzörün hemen hemen kapalı olduğunu ve hava kalmadığını görürseniz, ünite sıcak hava üretmeye hazır oluncaya kadar bilave ediniz, bu fonksiyon aynı çıkışı hazırlar ve normal bir semptomdur. .
  • DEFROST MODU’DA HARİCİ ÜNİTE : Isıtma modunda, dış ortam sıcaklığı düşük olduğunda dış ünite serpantinlerinde buz / don oluşur. Bu özellik bu oluşumları yok eder. Ünitenin ortalama 15 dakika süren işlemi bitirmesine izin verin.
  • ÇALIŞMA MODU : Önemsiz görünebilir, fakat bazı zamanlar farkında olmadan soğutma ya da nem alma olarak seçilen başka bir çalışma moduna sahip olabiliriz. Sıcak hava modunun aktif olup olmadığını kontrol edin.
  • ODA TARAFINDAN SEÇİLMİŞ SICAKLIĞI : İstediğiniz sıcaklığı mevcut sıcaklığın bir katından daha yükseğe ayarlayın.
  • DIŞ SICAKLIK ÇOK DÜŞÜK : Dış hava sıcaklığı çok düşükse, ısıtma etkisi yeterli olmayabilir.
Ayrıca Bakınız.  Regal Klimada Otomatik Mod Fonksiyonu Nedir?

Mod ayarını kontrol et

Belki dikkat etmedin. Ama varsayılan her daim “Soğuk” olarak ayarlanmıştır. Ve geçen yaz klimayı en son ne zaman açmışsanız, soğutma içindi. “Isı” moduna geçmeyi unutmayın. MODE tuşuna basın ve ısıyı ya da güneşin görüntüsünü gösteren simgeyi bulun.

15 dakika bekle

Ayrıca, herkes bilmiyor, ama modları içerisinde geçiş yapmak için ortalama 15 dakika klima alır.  Bu süre boyunca, soğutucu akışkan ters yönde ilerleyecektir, sistem basıncı ayarlayacak ve belirli bir modda çalışacak biçimde ayarlayacaktır. Yani ısı hemen gitmediyse – yalnızca 15 dakika bilave edin.

Dışarıda daha sıcak olmasını bilave edin

Çoğu model sokak daha sıcak eksi beş ise, çalışmak üzere dizayn edilmiştır. Dışarısı daha soğuksa – ısınması için birkaç gün bilave edin, ama şimdilik ısıtıcıyla ısınmayın. Veya klimayı kış setiyle donatın, daha düşük sıcaklıklarda açılabilir.

Kış iklimlendirme seti

  • Isıtmalı karter kompresörü.
  • Isıtmalı drenaj sistemi.
  • Pervanenin dönüşünü yavaşlatmak için cihaz.

Defrost modunu kontrol edin

Klimanızın buz çözme sisteminin dış hava sıcaklığına başarıyla uyarlandığından emin olun. Basitçe söyleyin – dış ünitenin buzlu olup olmadığını görün. Eğer evetse, hemen bağlantısını kesin. Belki de hava tahminini doğru olarak anlayamadınız ve sıcaklık çok düşük ve nem çok yüksek olduğunda açıldınız. Buzlanma değilse – klimayı dinlendirmeye çalışın, sonra tekrar açın ve ısıtma modunda çalışmaya başlamak için 15 dakika bilave edin.

Dört yollu vanayı kontrol edin

Daha fazla teşhis, belirli nitelikler gerektirir ve bunu Klima uzman kişilerına emanet etmek tercih edilir. “Soğuk” moddan “Isı” moduna ve geriye doğru doğru geçiş için dört yollu vana sorumludur. Bu valf bozulursa, klima tek modda “takılır” – valf kopmadan önce çalıştığı hacim.

Klima Isıtma Yapmıyor

Valfin değiştirilmesi gerektiğinde, bu durum daha fazla hasara yol açmamıştır. Bunlar atılacak ilk adımlar. Buna ek olarak, klimanın ısınma ya da soğutma için nasıl çalışmadığını umursamadığı diğer arızaları da dışlamak gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima Neden ısıtmaz

Bu tür evrensel arızalar içerisinde bir elektrik kesintisi (kontak arızası, bozuk bir çıkış, ağ parametrelerinin ihlali, vb.), Uzaktan kumandalı piller, kompresörün ve elektronik modülün arızalanması bulunmaktadır. Doğru teşhis ve acil tamirat için çagrı merkezimize başvurun.

Klima Çalışıyor Ortamı Isıtmıyor

Deneyimlerden, klimanın aşağı yukarı her çeşit onarımının acil olduğu söylenebilir , çünkü ısı zaten geldiğinde ya da ısıtma kapatıldığında ve soğuk dışarıda ve ekstra birkaç gün sokakta soğuk gibi hissetmediğinde, arıza genellikle ortaya çıkar.

Klima ısıtma yapmıyor

Klima cihazınızın performansını izleyin ve yüksek kaliteli çalışma ve ev cihazlarınin uzun ömürlü olmasını garanti edebilen işinde uzmanlerin yardımı ile zamanında yardımcı olun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları