Klima Hangi Modlarda Çalışır?

28.02.2021
153
Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Hangi Modlarda Çalışır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Hangi Modlarda Çalışır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Hangi Konumlarda Çalışır?

Klimalar genelde ısıtma ve soğutma modu ile bilinir. Yalnız mekanların yalnızca ısıtılması yahut soğutulması için değil farklı işlevler için de kullanılmaktadır. Klimanın Hangi Modlarda Çalışır? sorusunun yanıtını merak edenler aşağıdaki bilgileri inceleyebilir.

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

  • Soğutma Modu

Yaz dönemlerinde veya sıcak geçen günlerde kumanda üzerinden kar simgesi seçilir ve klima soğutma modunda çalıştırılmış olur. Ortam ve dış hava sıcaklığına göre bir ısı belirlenir ve ayarlanan ısıda ortamı kısa bir sürede soğutur.

  • Isıtma Modu

Soğuk geçen kış günlerinde kumanda üzerinden güneş simgesi seçilir ve klima ısıtma modunda çalıştırılmış olur. Dış ortam ve iç ortam ısısına göre ısı ayarını kullanıcı belirler. Ayarlanan ısıda klima ortamı ısıtmaya başlar.

  • Otomatik Çalışma Modu

Ayarlanan (set edilen) sıcaklık değerine bağlı olarak klimanın ısıtma ve soğutma modunda otomatik çalışması sağlanır. Cihaz oda sıcaklığını algılar, fan hızı ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol eder.

  • Nem Alma Modu

Sıcaklığın düşük nemin ise yüksek olduğu zamanlarda ortamı fazla soğutmadan nemi azaltmak amacı ile kullanılan bir moddur. Nemli geçen günlerde klimanın nem alma modunda çalıştırılması önerilmektedir.

  • Fan Modu

Oda sıcaklığını değiştirmeksizin havanın sirküle edildiği moddur. Ortam havasını değiştirmeden havanın sirkülasyonu adına bu modda çalıştırmanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Termostat Nedir ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları