İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

01.03.2021
142
İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için İdeal Klima Ayarı Kaçtır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. İdeal Klima Ayarı Kaçtır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı?

Klimalar bilindiği gibi kimi zaman ısıtma kimi zaman soğutma görevindedir. Ayrıca kimi klimalarda nem alma modları da bulunmaktadır. Her bir klima kullanıcısı aracılığıyla merak edilen şey klimanın kullanım ayarıdır. Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı sorusu her bir klima kullanıcısından duyduğumuz soruların başında gelir. İşte merak edenler için sorunun yanıtı.

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima Isıtma Ayarı; 19-22°C içinde olmalıdır.

Klima Soğutma Ayarı; 23-26°C içinde olmalıdır.

Sunulan bu bilgiler ülkemiz koşullarında hava sıcaklıklarına göre belirlenmiş bilgilerdir. Klimanızı kış aylarında gösterilen dereceler içinde, yaz aylarında yine gösterilen dereceler içinde çalıştırırsanız beklentinize yanıt alabilir ve sağlık poblemleri da yaşamak zorunda kalmazsınız.

Yaz aylarında özellikle de çok düşük sıcaklıklarda klimayı kullanırsak, ortam sıcaklığının çok az olması sebebiyle nem miktarı düşecektir. Bu durum soğuk algınlığı gibi hissiyatlar verebilir. Ayrıca çok düşük sıcaklıklarda kullanılan klimalar yakıt sarfiyatına da neden olacaktır. Bundan dolayı önerimiz klimayı aşırı sıcak ve aşırı soğuk zamanlarda kullanmanızdır.

Ayrıca Bakınız.  G4A Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları