York R92/BGE Isıtma Soğutma

23.02.2021
144
York R92/BGE Isıtma Soğutma

York R92/BGE Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için York R92/BGE Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. York R92/BGE Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler York markasına ait bir çok klimayı çalıştıran R92-BGE / R91-BGCE / R91-BGE / R92-BGE model kumanda bilgileridir.

York R92/BGE Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima açık değilse “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Isıtma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumanda ekranında çalışma modları sözcüklerle açıklanmıştır. Klima ısıtma moduna getirileceği için “HEAT” modu seçim yapacağımız moddur. MODE tuşuna art arda basarsanız ► sembolü yukarıdan aşağıya doğru ilerleyecektir. HEAT kelimesinin solunda göründüğü zaman klima ısıtma moduna alınmış
  • Sıcaklık derecesini “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarıyla ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara art arda basarak kumanda ekranını da takip ederek uygun bir sıcaklık ayarı uygulayabilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızı ayarlaması için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranını da takip ederek fan hızı seçebilirsiniz. Kumanda ekranındaki isimlere bakacak olursak eğer; “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı manasına gelmektedir. Mevcut fan hızlarından hangisini kullanmak istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü görülene kadar “FAN SPEED” tuşuna art arda basabilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden sonra klima kısa bir sürede ısıtma yapar.

York R92/BGE Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında çalışma modları sözcüklerle bulunmaktadır. Klima soğutma moduna getirileceği için “COOL” modu seçim yapılacak moddur. MODE tuşuna art arda basarsanız ► sembolü çalışma modlarının solunda ilerleyerek sürecektir. Yani çalışma modlarını seçili hale getirecektir. COOL kelimesinin solunda görülene kadar MODE tuşuna art arda basın.
  • Konum seçimi yaptıktan sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranını takip edin, ideal sıcaklık ayarlayın.
  • Ardından fan hızını seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında fan hızı kademeleri sözcüklerle anlatılmıştır. “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı manasına gelmektedir. Mevcut fan hızlarından hangisini kullanmak istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü belirene kadar “FAN SPEED” tuşuna art arda basın.
  • İşlemler bitiminde klima kısa bir sürede soğutma yapar.
Ayrıca Bakınız.  Klima Sensörleri Nelerdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları