Diamond Electric-Aura Isıtma Soğutma

24.02.2021
132
Diamond Electric-Aura Isıtma Soğutma

Diamond Electric-Aura Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Diamond Electric-Aura Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Diamond Electric-Aura Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Diamond Electric / Aura markalı klimaların bir çok modeline uygun olan kumanda bilgileridir.

Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açık değilse açmak için “0 1” tuşuna bir defa basın.
  • Ardından ısıtma konumunu seçmek için kumandada pembe ile gösterilen tuşa basmalısınız. Tuşun hemen sağında çalışma modlarına ait semboller mevcuttur. Soldan başlayarak otomatik, soğutma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller bulunur. Kumanda ekranında bu sembollerin en sağında bulunan “güneş sembolü” belirene kadar bu tuşa art arda basmalısınız.
  • Konum seçimi yaptıktan sonra ısı derecesi belirlemek gerekir. Bunun için de “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranını da takip edin. Hem ortam için uygun bir sıcaklık derecesi ayarlamış olursunuz hem de ayarladığınız sıcaklık derecesini görmüş olursunuz.
  • Son yapılan işlemden sonra dilerseniz fan hızı belirleyebilir ve bunun için “pervane sembolü” olan tuşu kullanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranını takip ederek fan hızı düzeysini inceleyebilir ve uygun bir fan hızı düzeysi ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızını da ayarladıktan kısa bir süre sonra klima ısıtma işlemini gerçekleştirecektir.

Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açık değilse açmak için “0 1” tuşuna bir defa basın.
  • Ardından soğutma konumunu seçmek için pembe ile gösterilen tuşa basmalısınız. Tuşun hemen sağına baktığınızda çalışma modlarına ait semboller göreceksiniz. Soldan sağa sırasıyla; otomatik, soğuma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller bulunur. Kumanda ekranında bu sembollerden soldan ikinci sembol yani “kar sembolü” belirene kadar bu tuşa art arda basmanız gerekir.
  • Konum seçiminden sonra ısı derecesini ayarlamak için “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip etmelisiniz. Bunun yanında hem ortam için uygun bir derece belirlemiş olursunuz hem de ayarladığınız dereceyi kumanda ekranında görmüş olursunuz.
  • Ardından fan hızını seçmek için “pervane sembolü” olan tuşa basın. Bu tuşa basarken kumanda ekranını kontrol edin. Fan hızı düzeysi değişecektir. Uygun bir üfleme hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızını da ayarladıktan sonra klima soğutma işlemini gerçekleştirecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klimada Valf Arızaları ve Sebepleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları