Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

01.03.2021
143
Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Filtresi Kaç Günde Bir Temizlenmeli?

Klimaların mevcut olduğu mekanlarda kötü kokuları ortadan kaldırıp ortama daha sağlıklı hava ulaşmasına kolaylık sağlayan Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?  İşte yanıtı:

Duvar tipi veya multi klimalarda 15 günde bir kez,

Tavan tipi klimalarda ise yılda bir kez temizlenmelidir.

Ayrıca Split ve Multi klimalarda hava filtresinin 3 ayda bir defa değiştirilmesi önerilmektedir.

Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Klima Filtresi Temizlenmeden Kullanılır ise Ne Olur?

  • Kullanıcı sağlık poblemleri yaşar.

Özellikle de astımı yahut bronşiti olan hastalarda ortamın daha temiz ve havadar olması yönünden çoğu doktor klima kullanımını tavsiye etmektedir. Klima kullanımında yalnız hava filtresinin temizliği mühimdir. Filtre temiz olmazsa eğer solunan hava sağlıklı olmaz. Bu nedenle mevcut hastalıklar daha kötü boyutlar alabiliyorken sağlıklı olan bireylerde hastalık baş gösterebilir. Bu nedenle filtre kirli yahut pislik ile tıkalı ise klimayı kesinlikle kullanmamalısınız. Temizliğini kendiniz yapmalı yahut uzman teknik desteğine başvurmalısınız.

Klima filtresinin temizlenmesi uygulaması basittir. Uygulama için uzman yardımı almanız şart değildir. fakat işlemi yapamıyorsanız yahut yapmak istemiyorsanız klimanızın bakımını yaptırabilir ve bakım sırasında filtresinin temizlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları