Sunny Klima Isıtma Soğutma

23.02.2021
267
Sunny Klima Isıtma Soğutma

Sunny Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sunny Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sunny Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde açıkladığımız bilgiler Sunny markalı bir çok klimaya kullanım yönünden uygun olan kumanda ile ilgilidır.

Sunny Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanızın iç ünitesi açık değilse üniteyi açmak için önce “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu tercih ederek seçim yapmanız gerekir. Kumanda ekranının solunda çalışma modlarına ait yazılar bulunmaktadır. MODE tuşuna “HEAT” yazısının sağında “◄” sembolü belirene kadar basın. Böylelikle HEAT yani ısıtma modunu seçmiş olursunuz.
  • Isıtma modu seçiminden sonra ısı derecesi ayarlamak için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara kumanda ekranını takip ederek basabilir ve ortam için en ideal sıcaklığı seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi ayarından sonra “FAN” tuşunu tercih ederek cihazın fan hızını ayarlayabilirsiniz. Kumanda ekranının sağında fan hızı kademeleri mevcuttur. AUTO otomatik fan hızı, HIGH yüksek fan hızı, MID orta fan hızı, LOW düşük fan hızı, SWING ise yalnızca salınım demektir. Fan tuşuna bastıkça fan hızı kademelerinin solunda ekranda “►” sembolü belirir. İstediğiniz fan hızını bu biçimde seçilebilir uygulayabilirsiniz.
  • İşlemler bittiğinde klima ortama sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Sunny Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açık değilse üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Soğutma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumanda ekranının solunda bulunan çalışma modlarına ait yazıların sağına yani ekran kısmına bakmanız gerekir. Geçişlerde “◄” sembolü belirir. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirdiğinde klima soğutma modunda demektir.
  • Soğutma modu seçimi ardından sıcaklık derecesi ayarlaması için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşları kullanırken kumanda ekranını kontrol etmeyi unutmayın, bu sayede ayarladığınız ısıyı görmüş olursunuz.
  • Isı ayarından sonra “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızı kademesini belirlemelisiniz. Bu tuşa basarken öte yandan da kumandanın sağ bölümündeki fan hızı kademelerini kontrol etmelisiniz. AUTO otomatik fan hızı, HIGH yüksek fan hızı, MID orta fan hızı, LOW düşük fan hızı, SWING ise yalnızca salınım manasına gelmektedir. “►” sembolü hangi yazının solunda belirirse o hız seçili demektir.
  • İşlemler bittiğinde klima ortama soğuk hava üflemeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Kışın Kaç Derecede Çalıştırılmalı?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları