Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

27.02.2021
157
Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Baymak Klima ELE.H Modu

Baymak klima kumandası üzerinde bulunan ELE.H düğmesinin anlamı ve özelliğin amacı her bir kullanıcı aracılığıyla merak edilir. Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? konusu ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler aşağıda geniş bir şekilde olarak sunulmuştur.

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Elektriksel ısıtma (ilave ısıtıcı) özelliğidur.

Fonksiyonun Özellikleri

Bu fonksiyon ilave ısıtıcı aparatı ile cihaza ek bir ısıtma kapasitesi sağlar. Klimanın ısıtma performansını bu biçimde yükseltir.

Özellikle dış hava sıcaklığının düşük olduğu zamanlarda bu özelliğin aktif edilmesi cihazın ısıtma performansının artmasını sağlayacaktır.

Klima ısıtma modunda çalışırken kumanda üzerindeki elektriksel ısıtma fonksiyon düğmesine yani “ELE.H” düğmesine basın. Elektriksel ısıtma (ilave ısıtıcı) özelliği devreye girer. Düğmeye yeniden bastığınızda fonksiyon iptal edilmiş olur.

Bu fonksiyon devreye girdiğinde veya gireceği durumda aşağıda gösterilen şartların gerçekleşmiş veya sağlanmış olması gerekmektedir:

  • Kompresör ilk devreye girdiği an termal ısıtıcı kompresör ile birlikte devreye girmektedir. 4 dk. sonra kompresör kendi ısısını sağladığında devreden çıkmaktadır.
  • Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri ≤ 22°C olmalıdır.
  • Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri ≥ 3°C olmalıdır.
  • İç ünite boru sensörünün algılandığı sıcaklık değeri ≤ 48°C olmalıdır.

Bilmenizi İsteriz!Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri > 22°C, ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri < 3°C, kompresör veya iç ünite fan motorunun durması veya çalışmaması, iç ünite boru sensörünün algıladığı sıcaklık değeri > 48°C şartlarından biri meydana gelirsa eğer elektriksel ısıtma özelliği otomatik duracaktır.

Ayrıca Bakınız.  General Klimada COIL DRY Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları