Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma

24.02.2021
217
Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma

Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Rubenis / Midea / Alarko markalı klimaların bir çok modeline uygun olan R51M-E / R51-E / R51-CE / R51M-CE / R51D-E / R51M-BGE kumanda ile ilgili bilgilerdir.

R51 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Daha sonra çalışma modları içinde ısıtma modunu seçmek için “MODE” yani çalışma modu seçim tuşuna basmalısınız. Kumanda paneline bakacak olursak eğer sol bölümde çalışma modları bulunmaktadır. “HEAT” yazısının sağında yani ekranda ◄ sembolü belirene kadar bu tuşa basın.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça sıcaklık derecesinde azalma ve artma olacaktır. Kumanda ekranını takip ederek bu biçimde uygun bir sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızı için “FAN SPEED” tuşu mevcuttur. Bu tuşa basarak bunun yanı sıra kumanda ekranını da takip ederek fan hızı kademelerini görüntüleyebilirsiniz. HIGH (yüksek), MED (orta), LOW (düşük) fan hızı düzeylerinden birini seçebilirsiniz. ► tuşu hangi yazının solunda belirirse fan hızı düzeysi o konumda diyebiliriz.
  • Fan hızını da seçtikten sonra klimanız en kısa bir sürede ayarladığınız sıcaklık ve fan hızında ısıtma yapacaktır.

R51 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle klimayı açmak adına “ON/OFF” tuşuna bir defa basmalısınız.
  • Daha sonra çalışma modları içinde soğutma modunu seçmek adına “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuş çalışma modları içinde geçiş yapılmasını sağlar. Kumanda ekranının solunda bulunan çalışma modları içinde “COOL” yazısının sağında yani ekranda ◄ sembolü belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmak gerekir. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesinde azalmalar ve artmalar olur. Kumanda ekranına bakarak ortam için en uygun dereceyi seçebilirsiniz.
  • Fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da takip edebilir sağ bölümde bulunan yazılardan yola çıkarak fan hızı seçebilirsiniz. Buradaki yazılardan; HIGH (yüksek), MED (orta), LOW (düşük) fan hızı düzeysi demektir. ► tuşu hangi yazının solunda belirirse klima o fan hızına alınmış demektir.
  • Fan hızını de tespit ettikten sonra klima en kısa bir sürede ayarlanan sıcaklık ve fan hızında soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları