Klimaya Elektrik Gelmiyor

01.03.2021
204
Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klimaya Elektrik Gelmiyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klimaya Elektrik Gelmiyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klimaya Enerji Gelmiyor

Klimanıza elektrik gelmiyor mu? O halde siz değerli okurlarımıza özel hazırlanan makalemizi inceleyiniz.

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Elektrik Gelmiyor

►►► Klimanıza elektrik gelmiyorsa ilk kez dairenizde elektrik olduğundan emin olmalısınız. Elektrikli diğer cihazları çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle dairenizde kesin anlamda elektrik olduğundan emin olun. Dairenizde elektrik varsa eğer klima fişinin prize takılı olduğundan emin olun. Her şey olması gerektiği gibi ise bu durumda servis teknik desteğine başvurmalısınız.

Aşağıda sunacağımız bilgiler uzman servis personelleri aracılığıyla kontrol edilmelidir.

  • Şebeke voltajına bakın,
  • Sigortayı kontrol edin,
  • Elektrik kablolarına bakın,
  • Kart trafosuna bakın,
  • Kart sigortasına bakın,
  • Kart varistörüne bakın.

Yapılan kontroller neticesinde; cihazın elektriği kesilmelidir. Ardından sigorta açılarak bakılmalıdır. Sigorta arızalı ise değiştirilmelidir. Kablolar kontrol edilmeli, kablo grubunda sorun görülür ise değişimi yapılmalıdır. Ardından kart trafosu, sigortası ve varistörü kontrol edilmelidir. Sorun neyden kaynaklı ise kart atölyeye alınarak onarılmalı yahut yenisi ile değiştirilmelidir.

Arıza durumu yapılan bu müdahalelerden bir yahut birkaçı sonrası düzelecektir. Önerimiz ise sunulan bilgilere dayanarak cihaza müdahale etmemeniz ve arızanın çözümü hususunda mutlaka uzman yardımı almanızdır.

Ayrıca Bakınız.  Isısan High Life Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları