Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

24.02.2021
94
Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Alarko Carrier markalı klimaların bir çok modeline uygun olan MZ-916 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkteki “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Ardından çalışma konumu seçmeniz gerekir. Kumanda üzerinde çalışma konumlarına ait semboller mevcuttur. Soldan sağa; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modu sembolleri bulunur. Klima ısıtma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna güneş sembolünün (soldan ikinci sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Böylelikle ısıtma modu aktif demektir.
  • Sıcaklık dereceleri için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyerek uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Ardından “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızı düzeysini seçebilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademlerinin üzerinde ▼ sembolü belirir. Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klimayı o fan hızına almış olursunuz. Fan hızı kademeleri de auto yani otomatik konumdan başlar düşük, orta, yüksek şeklinde devam eder.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın ısıtma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını yükseltecektir.

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra çalışma konumu seçmek gerekir. Kumanda üzerinde çalışma modlarına ait simgeler bulunur. Soldan sağa doğru; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modlarına ait simgeler mevcuttur. Klima soğutma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna kar sembolünün (en sağdaki sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Klima soğutma modunda demektir.
  • Daha sonra ısı derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir, ortam için uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Daha sonra “FAN” tuşunu tercih ederek klima üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademelerinin üst bölümünde ▼ sembolü çı Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klima o fan hızında demektir. Fan hızı düzeysi ise auto yani otomatik konumdan başlar, düşük, orta, yüksek şeklinde ilerler.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın soğutma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.