Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

24.02.2021
52
Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Alarko Carrier markalı klimaların bir çok modeline uygun olan MZ-916 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkteki “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Ardından çalışma konumu seçmeniz gerekir. Kumanda üzerinde çalışma konumlarına ait semboller mevcuttur. Soldan sağa; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modu sembolleri bulunur. Klima ısıtma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna güneş sembolünün (soldan ikinci sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Böylelikle ısıtma modu aktif demektir.
  • Sıcaklık dereceleri için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyerek uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Ardından “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızı düzeysini seçebilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademlerinin üzerinde ▼ sembolü belirir. Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klimayı o fan hızına almış olursunuz. Fan hızı kademeleri de auto yani otomatik konumdan başlar düşük, orta, yüksek şeklinde devam eder.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın ısıtma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını yükseltecektir.

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra çalışma konumu seçmek gerekir. Kumanda üzerinde çalışma modlarına ait simgeler bulunur. Soldan sağa doğru; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modlarına ait simgeler mevcuttur. Klima soğutma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna kar sembolünün (en sağdaki sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Klima soğutma modunda demektir.
  • Daha sonra ısı derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir, ortam için uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Daha sonra “FAN” tuşunu tercih ederek klima üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademelerinin üst bölümünde ▼ sembolü çı Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klima o fan hızında demektir. Fan hızı düzeysi ise auto yani otomatik konumdan başlar, düşük, orta, yüksek şeklinde ilerler.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın soğutma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Eyüp Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

PDF kitap indir