Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
147
Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

VITOCLİMA 333-S Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi:Makalemizde anlattığımız bilgiler Viessmann VITOCLİMA 333-S model tüm klimaların kumanda kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

  • 1 numaralı düğme

ENTER/CANCEL olarak belirtilir. Seçim ve iptal fonksiyon düğmesidir.

  • 2 ve 5 numaralı düğmeler

▼ ve ▲ ikonu ile ifade edilir. Birçok özelliği bulunmaktadır.

*İç ünite sıcaklık ayarının yapılması,

*Zamanlayıcı ayarının yapılması,

*Sessiz mod, temizleme ve hava kademesi, tasarruf modu sırasında maksimum ve minimum sıcaklık sınır ayarının yapılması,

*Parametre ayar ve sıralamasının yapılması için kullanılır.

  • 3 numaralı düğme

Uyku modu ayar düğmesidir. Kumanda üzerinde “SLEEP” yazar. Gece tasarruf amaçlı, ortam konforu ve sağlıklı uyku için ayarlanabilen bir mod düğmesidir.

  • 4 numaralı düğme

Fan ayar düğmesidir. Kumanda üzerinde “FAN” ismi yazar. Fan hızının ayarlanmasını sağlar. Sırası ile;

Otomatik – Düşük – Düşük-orta – Orta – Orta-yüksek – Yüksek ve Turbo hızları içinde ayarlama yapmaya yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda fan hızı yükselir. Talep edilen üfleme hızını tercih edebilirsiniz.

  • 6 numaralı düğme

Çalışma modu seçim düğmesidir. Kumanda üzerinde “MODE” ismi yazar. Düğmeye her basıldığında farklı çalışma modları çıkar. Sırası ile;

Otomatik – Soğutma – Fan – Nem Alma – Isıtma – Yerden Isıtma – 3D Isıtma – Mahal Isıtması modları gelir. Modlar içinde ayarlama yapmanızı sağlar.

Eğer klima yerden ısıtma, 3D ısıtma, mahal ısıtması fonksiyonlarına sahip ise fonksiyonlar çalışırken her bir özelliğin ikonu ekranda görüntülenir.

  • 7 numaralı düğme

Fonksiyonlar arası değişim yapılmasına yardımcı olmaktadır. Kumanda üzerinde “FUNCTION” düğmesi ile ifade edilmektedir.

  • 8 numaralı düğme

Zamanlayıcı ayar düğmesidir. Kumanda üzerinde “TIMER” ismi ile ifade edilir. Klima zamanlayıcısını ayarlamanıza yardımcı olmaktadır. Ok yön tuşları ile saat ve dakikayı girerek klimanın çalışma ve durma saatlerini ayarlayabilirsiniz.

  • 9 numaralı düğme

Salınım ayar düğmesidir. Kumanda üzerinde “SWING” adı ile görüntülenir. Klimanın iç ünite kanatçıklarının üfleme yönünü ayarlamanıza yardımcı olmaktadır. Düğmeye bastığınızda iç ünite kanatçığı hareket eder. Düğmeye yeniden basarak iç ünite hava kanatçığının yönünü sabitleyebilirsiniz.

  • 10 numaralı düğme

İç üniteyi çalıştırma ve durdurma düğmesidir. Kumanda üzerinde “ON/OFF” ismi ile görüntülenir. Klima açık durumda iken bu düğmeye bastığınızda iç ünite kapanır. Klima kapalı ilen bu düğmeye bastığınızda iç ünite açılır.

DİP NOT:Klimanızda bunun bunun yanında çocuk kilidi özelliği bulunmaktadır. Çocuk kilidi özelliğini aktif hale getirmek için aynı anda ▲ ve ▼ düğmelerine 5 sn. kadar basmanız gerekir. Çocuk kilidi özelliğini devre dışı bırakmak için yine aynı işlemi tekrar edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Karşıyaka Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları