Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir?

27.02.2021
295
Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir?

Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Samsung Klimayı good sleep Moduna Alma

Samsung klima kullanıyorsanız siz değerli okurlarımız için hem tasarruflu hem de rahat kullanım için bir önerimiz olacak… Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu ile ilgiliki bilgileri hemen göz atıniz.

Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu

Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu

Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu Nedir?

Türkçe karşılığı “iyi uyku” olan good sleep özelliği aracılığıyla klima rahat ve kolay uyuyabileceğiniz biçimde çalışır.

Klima açık ve soğutma/ısıtma modundayken;

  • Kumanda üzerindeki “good sleep” düğmesine basın. Ekranda göstergesi belirir. Kapalı zamanlayıcı göstergesi kumanda ekranında yanıp söner.
  • Zamanı ayarlamak için “good sleep” düğmesine basın. 30 dk. lık birimler halinde yarım saatren 3 saate ve 1 saatlik birimler halinde 3 saatten 12 saate kadar zaman ayarı yapılabilir. Good sleep modu en düşük 30 dk. ile en fazla 12 saat içinde ayarlanabilmektedir. Cihazda sabit olan good sleep süresi ise 8 saattir.
  • Modu devreye almak için set/cancel button düğmesine basmalısınız. Zamanlayıcı göstergesi kapalı yanıp sönmesi duracaktır. Rezerve süresi ise 3 sn. kadar görüntülenecektir. Daha sonra klima good sleep modunda çalışır. 10 sn. içinde set/cancel düğmesine basmazsanız eğer good sleep düğmesine bastıktan sonra, klima önceki durumuna döner. Kumanda ekranında zamanlayıcı göstergesinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. İç ünite üzerindeki gösterge saat sembolü kaybolacaktır.

Set/cancel düğmesine bir kez basmanız halinde özelliği iptal edebilirsiniz.

good sleep Fonksiyonunu Ayarlama

  • 16-30°C aralığında sıcaklığı 1°C lik birimler biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızı good sleep moduna göre kendini otomatik ayarlar. Lakin ısıtma işlemi açıksa ve good sleep özelliğini seçerseniz fan hızını ayarlayabilirsiniz.
  • good sleep özelliği açık olduğunda soğutma modunda; hava akış yönü otomatik ayarlanır. Isıtma modunda ise hava akış yönü ayarlanabilmektedir.

good sleep Fonksiyonunda Sıcaklık ve Fan Hızı Değişimleri

Uykuya geçiş; sıcaklığı yavaşça düşürerek uykuveyaha rahat ve rahat geçmenizi sağlar.

Sound speed; vücudunuzu rahatlatır ve sıcaklığı ağır ağır artırır.

good sleep modunda uyanmak; sorunsuz bir biçimde uyanarak kendinizi yenilenmiş hissetmenize yardımcı olmaktadır.

DİP NOT!

  • Cihazı eğer 5 saatten fazla çalıştıracaksanız good sleep modunda zamanlayıcıyı kapalı konuma almalısınız. good sleep modunun varsayılan süresi 8 saat olduğu için good sleep uzun süre çalışırsa eğer rahatlık hissiyatı kaybolabilmektedir.
  • good sleep modu 4 saatin altına ayarlanırsa eğer; operasyon bunun yanı sıra sona erecektir. 5 saatin üzerinde ayarlandığında devre dışı kalmadan 1 saat önce uyanma moduna geçiş yapacaktır.
  • good sleep modunda önerilen sıcaklık; soğutma konumunda 25-27°C arası, ısıtma konumunda 21-23°C arasıdır.

Rahat ve rahat bir uyku için Samsung Klimada good sleep Fonksiyonu nu mutlaka kullanın…

Ayrıca Bakınız.  HG31AS Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları