Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
152
Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Bosch R16-BGE Kullanım Kılavuzu

Makalemizde sunacağımız bilgiler Bosch markalı TYPE:R16/BGE model klima kumandasının kullanım talimatları ile alakalı bilgilerdir.

Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Bosch R16-BGE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • On/off Düğmesi

Klimayı açmak veya kapatmak istediğinizde kullanabileceğiniz düğmedir. Klima kapalı iken bu düğmeye basarsanız klima açılır, kapatmak istediğinizde ise yine bu düğmeye basmanız gerekmektedir.

 • Mode Düğmesi

Klimanın hangi modda çalışacağının belirlendiği menü düğmesidir. Otomatik, soğutma, ısıtma, nem alma ve fan ayarının seçilmesini sağlar. Klimayı hangi modda çalıştırmak istiyorsanız bu tuşa basarak mod seçimi uygulayabilirsiniz.

 • ▲ ve ▼ Düğmesi

Isı ve zaman ayarı yapılmasını sağlayan tuşlardır. ▲ tuşuna bastığınızda ısı ayarını yükseltebilir ve zaman ayarını artırabilirsiniz, ▼ tuşuna bastığınızda ısı ayarını düşürebilir ve zaman ayarını azaltabilirsiniz.

 • Sleep Düğmesi

Uyku modudur. Genelde gece yatarken klimanın açık kalmasını istiyorsanız bu modu tercih edebilirsiniz. Oldukça tasarruflu bir fonksiyondur.

 • Fan speed Düğmesi

Fan hızının ayarlanmasını sağlar. Düğmeye her bastığınızda fan hızı bir kademe yükselecektir. İdeal konfor fan hızını talebe bağlı ayarlayabilirsiniz.

 • Swing Düğmesi

Salınım tuşudur. Klima iç ünite ön kanatçığının yönünün ayarlanmasında yardımcı olmaktadır. Tuşa her bastığınızda yön kanatları aşağı yukarı şeklinde değişir.

 • Clock Düğmesi

Saat ayarıdır. Klima kumanda saatinin ayarlanmasını sağlar. Saat ayarı yapmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • Timer Düğmesi

Zaman ayarının yapıldığı düğmedir. Klima zamanlayıcısını ayarlamak adına bu düğmeyi kullanabilir. ▼ ve ▲ düğmeler ile zaman ayarını seçebilirsiniz.

 • Turbo Düğmesi

Bu düğmeye bastığınızda 30 dk süre ile klima maksimum fan devrinde çalışır. Odanın en bi hayli hızlı biçimde soğutulmasına yardımcı olmaktadır. Kısa sürede ortamın soğutulmasını isteğe göre eğer klimanızı Turbo modunda çalıştırabilirsiniz.

 • Display Düğmesi

Klima dijital göstergenin aktif veya pasif olmasını sağlar. Ekran aydınlatması veya aydınlatmanın durdurulması adına bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • Cancel Düğmesi

Zaman ayarını iptal etmek veya aktifsizleştirmek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Viessmann VITOCLİMA 333-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları