Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
134
Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Uğur Usmart DC Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi:Makalemizde size Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?  hususundaki bilgileri sunduk. Kumanda üzerindeki düğmelerin anlamı ve işlevi sayfamızda geniş bir şekilde olarak sunulmuştur.

Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Uğur Usmart DC Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 01 numaralı düğme

▼ simgeli düğme sıcaklık düğmesidir. İç ortam sıcaklığını 1’er °C azaltır, sıcaklık derecesini en fazla 17°C ye kadar azaltmak adına bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 02 numaralı düğme

▲ simgeli düğme sıcaklık düğmesidir. İç ortam sıcaklığını 1’er °C artırır, sıcaklık derecesini en fazla 30°C ye kadar yükseltmek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 03 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Düğmeye bastığınızda sırası ile farklı farklı çalışma modları çıkar. Talep ettiğiniz modu seçmenize yardımcı olmaktadır. Düğmeye art arda bastığınızda sırası ile;

AUTO (Otomatik) → COOL (Soğuk) → DRY (Kuru) → HEAT (Sıcak) → FAN

 • 04 numaralı düğme

DRECTION SWİNG düğmesidir. Hava üfleme kanatlarının yön değiştirilmesini sağlayan düğmedir. Yatay hava kanadını durdurmak veya çalıştırmak için kullanılır. İstenen yönün yukarı-aşağı doğru ayarlanmasını sağlar. Hava kanadı düğmesine her bastığınızda 6° lik açı ile yön değişir. Düğmeye 2 sn. den fazla basılırsa hava kanadı otomatik olarak yukarı-aşağı hareket eder. Cihazın çalıştırılma moduna bağlı hava kanatçık yönünü değiştirebilirsiniz.

 • 05 numaralı düğme

CLEAN AİR yani temiz hava düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda İyonizer / Plazma Toz Toplayıcısı (modele bağlı değişir) çalıştırmaktadır. Havadaki polenlerin ve yabancı maddelerin uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

 • 06 numaralı düğme

SELF CLEAN yani otomatik temizleme düğmesidir. Soğutma ve ısıtma modunda bu düğmeye bastığınızda otomatik temizleme özelliği devreye girer. Otomatik temizleme modunda klima evaporatörü otomatik temizler, kurutur ve sonraki çalıştırmaya kadar temiz tutar.

 • 07 numaralı düğme

FOLLOW ME yani takip modu düğmesidir. Bazı modellerde geçerli bir moddur. Bu özelliği başlatmış için düğmeye basmanız gerekir. Kumanda ekranında kumandanın bulunduğu ortamdaki sıcaklık gösterilmektedir. Uzaktan kumanda takip modu düğmesine yeniden basılana dek bu sinyali her 3 dk. lık aralıklarda klimaya göndermektedir. Klima herhangi bir 7 dk. llık arada bu sinyali alamazsa takip modunun sonlandırıldığını belirtmek için “bip” sesi çıkarır.

 • 08 numaralı düğme

RESET yani sıfırlama düğmesidir. Gömülü durumda bir tuştur. Düğmeye bastığınızda tüm ayarlar iptal edilir ve başlangıç ayarına geri dönülür.

 • 09 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. İç üniteyi çalıştırmak veya kapatmak için kullanabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

FAN SPEED düğmesidir. Fan hızını seçmek için bu düğmeye basabilirsiniz. Düğmeye her basıldığında fan hızı değişir. Sırası ile;

AUTO (Otomatik) → LOW (Düşük) → MED (Orta) → HIGH (Yüksek) fan hızı seçebilirsiniz.

 • 11 numaralı düğme

TIMER ON yani zamanlayıcı çalıştırma düğmesidir. Otomatik çalışmayı aktif etmek için bu düğmeye basmalısınız. Düğmeye her bastığınızda ayar 30 dk. aralarla artacaktır. Ayar 10 saatten daha yüksek ise düğmeye her basıldığında zaman ayarı 1 saat aralarla artacaktır. Otomatik çalıştırma ayarını iptal etmek için de düğmeye ekranda görüntülenen zaman ayarı “0.0.” olana kadar basmanız gerekir.

 • 12 numaralı düğme

SLEEP yani uyku modu düğmesidir. Uyku modunu aktif etmek veya iptal etmek için kullanılır. En rahat sıcaklık ayarını korumaktadır ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Klima uyku modunda çalışırken on/off, fan hızı, uyku veya mod tuşlarına basıldığı zaman uyku modu iptal edilmektedir.

 • 13 numaralı düğme

TIMER OFF yani zamanlayıcı kapatma düğmesidir. Otomatik kapatma zaman ayarını aktif hale getirmek adına bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Ayar süresi 10 saatten düşük ise düğmeye her bastığınızda zaman ayarını 30 dk. lık aralarla artırmış olursunuz. Ayar süresi 10 saate geldiğinde düğmeye her bastığınızda zaman ayarını 1 saatlik aralarla artırmış olursunuz. Otomatik kapanma zaman ayarını iptal etmek için de saat ayarı “0.0.” olana kadar bu düğmeye basmalısınız.

 • 14 numaralı düğme

TURBO yani bi hayli hızlı soğutma-ısıtma düğmesidir. Ünitenin ısıtma veya soğutma fonksiyonları için önceden ayarlanan sıcaklıklara en kısa bir sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. İç ünite bu opsiyonel özelliği desteklemiyorsa eğer düğmeye basıldığında hiçbir işlev çalışmayacaktır.

 • 15 numaralı düğme

LED DISPLAY yani LED ekran düğmesidir. İç ünite üzerindeki ekranı sıfırlamak için veya ekranı aydınlatmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 16 numaralı düğme

LOCK yani kilit düğmesidir. Mevcut ayarları kilitlemek amacı ile gömülü konumda olan bu düğmeye basmalısınız. Uzaktan kumanda kilit düğmesine yeniden basılması dışında hiçbir komutu kabul etmez. Ayarların farkında olmadan değiştirilmesine engel olmak amacı ile tuş kilidini kullanabilirsiniz. Genelde çocuklar için kullanılan kilit butonudur. Kilit özelliğini iptal etmek için yeniden bu düğmeye basmanız yeterli gelmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada MOLD Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları