Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
349
Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Electra Kullanım Kılavuzu

Electra Klima Kumanda Kullanımı ile ilgiliki detaylar aşağıdaki metinde ayrıntılı olarak sunulmuştur.

Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

Başlat/durdur düğmesi. Klimayı çalıştırmak veya kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

Çalışma konumunu seçme düğmesi. Klimayı çalıştıracağınız modu seçmenizi sağlar. Düğmeye bastığınızda farklı çalışma modları çıkar. Hava koşullarına göre talep ettiğiniz konumu seçebilirsiniz. Sırası ile;

Soğutma → Isıtma → Otomatik Soğutma-Isıtma → Fan (Üfleme) → Kurutma (Nem Alma)

 • 3 numaralı düğme

I FEEL yani hissediyorum düğmesi. Isı algılama düğmesi olarak bilinir. Bu fonksiyonda kumanda alıcısının klimaya dönük olması gerekir. Alıcının direk olarak ısı, ışık kaynakları veya klimanın üflemesinden uzak tutulduğundan emin olmalısınız. Sıralanan bu dış etkenler kumandanın klimaya yanlış bir ısı derecesi sinyali vermesine neden olabilir. Bu da işlemin istenen biçimde çalışmasını önüne geçer.

 • 4 numaralı düğme

Fan düğmesi. Klimanın üfleme hızının ayarlanmasını sağlar. Hızlı ve otomatik üfleme şeklinde ayarlanabilir. Ayarlanan fan hızı kumanda LCD ekran üzerinde görüntülenir. Böylelikle talep ettiğiniz bir üfleme hızını tercih edebilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

TEMP. + düğmesi. Oda derecesini yükseltmek için kullanılan düğmesidir. Mevsim koşullarına bağlı ortam ısısını yükseltmek için bu düğmeye basabilirsiniz. Düğmeye basılı tutarsanız derece daha bi hayli hızlı ilerleyecektir.

 • 6 numaralı düğme

TEMP. – düğmesi. Oda derecesini düşürmek için kullanılır. Mevsim koşullarına bağlı olarak ortam ısısını düşürmek istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Düğmeye basılı tutarsanız eğer derece daha bi hayli hızlı bir biçimde düşecektir.

 • 7 numaralı düğme

SLEEP yani uyku düğmesi. Gece daha rahat ve tasarruflu kullanım için tercih edebilirsiniz. Bu konumda cihaz 7 saat sonra otomatik olarak kendiliğinden kapanır. Uyku modunu iptal etmek için yeniden aynı düğmeye basabilir veya kumanda üzerindeki açma/kapama düğmesine basarak cihazı kapatıp yeniden açabilirsiniz.

 • 8 numaralı düğme

Hava dağılım yönünü yönlendirme düğmesi. Klimanın hava üfleme yönünü değiştirir. Talep edilen yöne geldiğinde düğmeye basarsanız hareket durur. Böylelikle doğrudan üzerinize veya bir canlı üzerine üflememe açısı seçebilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

Otomatik hava salınım düğmesi. Düğmeye bastığınızda çalıştırdığınız moda bağlı üfleme yönünü klima kendi belirler.

 • 10 numaralı düğme

TIMER düğmesi. Zamanlama düğmesidir. Klima zamanlayıcısı ayarı yapmak için kullanılır.

 • 11 numaralı düğme

HOUR + düğmesi. Klima zaman ayarını yaparken saati yükseltmek için kullanılan düğmedir. Basılı tutarsanız saat ayarı daha bi hayli hızlı ilerler.

 • 12 numaralı düğme

HOUR – düğmesi. Klima zaman ayarını yaparken saati alçaltmak için kullanılan düğmedir. Basılı tutarsanız saat ayarı daha bi hayli hızlı alçalacaktır.

 • 13 numaralı gösterim

LCD ekran göstergesidir. Cihazın ayarlanan her tür özelliğini gösterir.

 • 14 numaralı algılayıcı

I FEEL yani hissediyorum algılayıcısıdır. I FEEL özelliği açık olduğunda sinyal alıcının klimaya doğru olması gerekir. Klima ile doğrudan iletişim kurabilecek bir açıda kumandayı bırakmanız gerekir.

 • 15 numaralı algılayıcı

Kızılötesi ışın sinyal vericidir. Klimanın kumanda üzerinde yapılan her tür işlevini algılar. Algılaması için de kumanda üzerinden yapılan her tür işlemde kumandanın klimaya dönük olması gerekmektedir.

 • 16 numaralı düğme

ROOM yani oda sıcaklığı düğmesidir. Düğmeye bastığınızda LCD ekranda oda sıcaklık derecesi görüntülenir.

 • 17 numaralı düğme

SET yani zaman ayarlama düğmesidir. Klimanın zaman ayarını yaparken, yaptığınız ayarı “SET” düğmesine basarak onaylayabilirsiniz. SET düğmesine basmazsanız eğer yaptığınız ayar onaylanmaz ve klima zaman ayarını kaydetmeden çıkmış olursunuz. Zamanlayıcı aktif olmaz.

 • 18 numaralı düğme

CLR yani zaman ayarı düğmesidir. Klimanın zaman ayarını iptal etmek için bu düğmeye basabilirsiniz. Düğmeye bastığınızda zaman ayarı iptal olur ve ekranda beliren çalışma veya kapanma saatleri yok olur.

 • 19 numaralı düğme

 Kilit düğmesidir. Düğmeye bastığınızda kumanda kilitlenir ve düğmeye yeniden basana dek kumanda üzerinden hiçbir ayarlama yapamazsınız. Özellikle de çocuklar için kullanılan çocuk kilit düğmesi olarak bilinir.

 • 20 numaralı gösterim

Komut gönderme sinyalidir.

Ayrıca Bakınız.  Gaziantep Klima Bakım ve Onarım Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları