Samsung ARH-1362 Isıtma Soğutma

24.02.2021
129
Samsung ARH-1362 Isıtma Soğutma

Samsung ARH-1362 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung ARH-1362 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung ARH-1362 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Samsung ARH-1362, ARH -1331, ARH -1334, ARH -1366, ARH -1388, ARH -1351 ve ARH -1358 model klimaya uygun kumanda ile alakalı bilgilerdir.

Samsung ARH-1362 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız kapalıysa kumandanın sol üst bölümünde bulunan açma/kapama düğmesine basın ve klimanızı açın.
  • Ardından açma/kapama düğmesinin hemen altında bulunan “Mode” tuşuna basın ve ekranda “heat” yazısı çıkana dek bu tuşa basmaya devam edin. Heat yazısı ısıtma modu demektir. Klimayı bu biçimde ısıtma moduna almış olursunuz.
  • Ardından ▼ ve ▲ tuşlarını tercih ederek bir ısıtma derecesi ayarlamalısını ▼ ile dereceyi düşürebilir ▲ ile dereceyi yükseltebilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranında sıcaklık derecesini görebilir ve uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
  • Daha sonra “Fan Speed” tuşuna basarak klima fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında Auto (Otomatik), Low (Yavaş), Med (Orta), Hıgh (Yüksek) seçenekleri çıkacaktır. Uygun bir fan hızını bu biçimde ayarlamalısınız.
  • Bu ayardan sonra klimanız kısa bir sürede ortam ısısını yükseltmeye başlar.

Samsung ARH-1362 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Öncelikle klimanız kapalı ise kumandanın sol üst bölümünde bulunan açma/kapama tuşuna basarak klimanızı aktif edin.
  • Daha sonra açma/kapama tuşunun hemen altında bulunan “Mode” tuşuna basarak soğutma modunu seçmeniz gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “cool” yazısını görene dek basmanız gerekir. Cool modu soğutma modudur. Bu yazıyı kumanda ekranında gördüğünüzde klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Isı derecesi için ▼ ve ▲ tuşlarını kullanmalısınız. ▼ ile dereceyi düşürebilir ▲ ile dereceyi yü Ekranda yaptığınız her tür değişiklik belirecektir. Bunun yanında hangi sıcaklığa aldığınızı da kumanda ekranından görüntülemiş olursunuz.
  • Cihazın üfleme yani fan hızını belirlemek adına “Fan Speed” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında fan hızı alternatiflerini gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranında Auto (Otomatik), Low (Yavaş), Med (Orta), Hıgh (Yüksek) gibi seçenekler çıkacaktır. Uygun bir fan hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Yapılan bu son ayarlamadan kısa bir süre sonra klima ortam ısısını düşürerek ortamı serinletmeye başlar.
Ayrıca Bakınız.  Klimanın Tarihi Nedir? Klimayı Kim İcat Etti?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları