RC08A Isıtma Soğutma

24.02.2021
139
RC08A Isıtma Soğutma

RC08A Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için RC08A Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. RC08A Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde açıkladığımız bilgiler Electra / Airwell / Gree markalı klimaların bir çok modeline uyan RC08A model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

RC08A Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima açık durumda değilse açmak için turuncu renkteki “açma/kapama” düğmesine basın.
  • Ardından çalışma modu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru açın ve turuncu renkte olan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basmanız gerekir.
  • Güneş sembolüne aldıktan sonra sıcaklık derecesini belirlemek için “-,+” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlardan “-“ ile sıcaklık derecesini azaltabilir, “+” ile sıcaklık derecesini artırabilirsiniz. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakın, ayarladığınız sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz.
  • Klimanın üfleme hızını belirlemek için “-,+” tuşlarının sağında bulunan “pervane simgesi” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa art arda bastığınızda fan hızı yükselecektir. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Klima yaptığınız işlemlerden sonra ısıtma işlemini gerçekleştirecektir.

RC08A Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima açık durumda değilse açmak için turuncu renkteki “açma/kapama” düğmesine basın.
  • Daha sonra çalışma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru açın, ortada bulunan turuncu renkteki “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “kar simgesi” ni görene kadar basmalısınız.
  • Kar sembolüne aldıktan sonra sıcaklık derecesi için “-,+” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlardan “-“ ile sıcaklık derecesini düşürebilir, “+” ile sıcaklık derecesini yükseltebilirsiniz. Tuşlara basarken bunun bunun yanında kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun derece seçebilirsiniz.
  • Derece ayarından sonra fan hızı için “-,+” tuşlarının sağında bulunan “pervane simgesi” olan tuşu kullanmalısınız. Tuşa art arda bastığınızda fan hızında yükselme olur ve bu değişiklik kumanda ekranına yansır. Ekranı takip ederek uygun fan hızı seçebilirsiniz.
  • Klima yaptığınız işlemlerden sonra soğutma işlemini gerçekleştirecektir.
Ayrıca Bakınız.  Midea RG35A-BGEF Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları