Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

28.02.2021
131
Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Soğutmadayken İç Üniteden Su Geliyor

Klimanız soğutma modunda yani yazın serinlemek için kullanıldığında iç ünitesinde su akıntısı oluyorsa bu bir çok sebebe bağlıdır. Karşımıza çıkan olabilecek nedenler yani olası durumlar aşağıda sıralanmıştır.

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

  • İç ünite montajı yapılırken terazi kullanılmamış olabilir. İç ünite montajı yeniden gerekebileceği için bu duruma uzman servis ekibi müdahale edecektir. İç ünite duruşunda bir sorun var ise yani montaj sırasında terazi kullanılmadı ise terazi kullanılarak yeniden montaj işlemi yapılması gerekir.
  • Drenaj hortumu düzenli olarak iniş şeklinde çekilmemiş olabilir. Drenaj hortumunun iniş hizası aşağı doğru olmalıdır.
  • Toz filtresi tamamen kapanmış olabilir. Bunun yanında hava geçişleri bloke edilmiştir ve iç ünitede su akıntısına neden olmuştur. Bu durumda toz filtresi çıkarılıp gözenekleri güzelce temizlenir, yıkanır, kurumaya bırakılır. Kuruma evresi ardından ise yeniden montajı yapılarak kullanılmaya devam edilir. Bu işlemi kullanıcı olarak servis gelmeden önce uygulayabilirsiniz. Sorunda düzelme olursa kullanmaya devam edebilir, arıza tekrarı durumunda servis yardımı alabilirsiniz.
  • Drenaj hortumu tıkanmış veya kırılmış olabilir. Drenaj hortumu pislik ile tamamen tıkanmış ve çıkışı tıkamış ise iç ünitede su akıntısı sorunu olabilmektedir. Buna benzer durumlarda tıkanıklık giderilir, kırılma var ise drenaj hortumu değiştirilir ve sorun çözümlenir. İşlemler yalnızca uzman servis ekibi aracılığıyla yapılmalıdır.
  • Drenaj hortumu çıkışı su içine sokulmuş olabilir. Drenaj hortumu çıkışı bir pet şişe veya kova içine bırakıldı ise su dolmuş ve çıkışı su ile tıkanmış olabilir. Bu durumda drenaj hortumu çıkışının bulunduğu pet şişe, kova veya hangi cisim ise boşaltmalısınız. Çıkışı su içinde değil aşağı doğru serbest bırakılmalı, su damlayacak biçimde ayarlanmalıdır.
Ayrıca Bakınız.  Kompresör Neden Sesli Çalışır?

Belirttiğimiz bu uygulamalar fakat uzman servis personelleri aracılığıyla yapılabilir. Bilgilerin sizleri yalnızca bilgi sahibi olmanızı amacı ile sunulduğunu belirtmek istedik. İşlemleri uygulamak yerine işi uzmanına bırakmanızı da öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları