Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma

24.02.2021
128
Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma

Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Olefini markalı Hi-Tech Serisine ait OLE-09 DCM / OLE-12 DCM / OLE-18 DCM / OLE-24 DCM model duvar tipi inverter klima sistemli RG57A4/BGEF kodlu klima kumanda kullanımı bunun bunun yanında OLE-48 FSM Salon Tipi Split Klima kumandası ile alakalı bilgilerdir.

Olefini RG57A4/BGEF Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise önce iç üniteyi açmanız gerekir. Bundan dolayı kumanda üzerindeki turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna 1 kez basarak klima iç ünitesini açın. İç ünite zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yok, aksi halde klima kapanacaktır.
 • Daha ardından çalışma konumu seçimi için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında “HEAT yazısı ile güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Bu yazı ve sembol belirdiğinde klima ısıtma moduna alınmış olur.
 • Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık değeri değişecek ve değerler kumanda ekranına yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklık değerini de gözlemleyebilirsiniz.
 • Ortam için en ideal sıcaklık derecesini bu biçimde belirlemelisiniz.
 • Sıcaklık derecesi ardından fan hızı belirlemek adına “FAN” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklinde sürecektir. Ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
 • Yapılan ayarlamalardan sonra klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltecektir.

Olefini RG57A4/BGEF Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise önce turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna 1 kez basarak klimanızı açın. Klima iç ünitesi zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Çünkü klimayı bu biçimde kapatmış olursunuz.
 • Çalışma konumu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modları belirecektir. Klima ısıtma moduna getirileceği için ekranda “COOL yazısı ile kar sembolü” belirene kadar bu tuşa basın. Bu yazı ve sembol belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
 • Sıcaklık ayarlaması için kullanmanız gereken tuşlar “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarıdır. Bu tuşlara basarak kumanda ekranını da takip ederek uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
 • Ortam için en uygun olan dereceyi belirlemenizi öneririz.
 • Derece ayarlamasından sonra cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için de “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında cihazın üfleme hızları belirecektir. Sırası ile otomatik, düşük, orta ve yüksek düzeyde fan hızları belirecektir. Ortam için uygun bir fan hızını seçebilirsiniz.
 • Yaptığınız değişikliklerden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları