Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

14.02.2021
224
Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri 

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri İklimlendirme ünitelerinin diğer kişiliğistik detaylarına göre özel kişiliğistikleri dolayı , hem iç ünite hem de dış ünitedeki gürültü ve titreşimlerin ortaya çıkmasına çok hassasdırlar. İç ünitede ve dış ünitede ulaşılan sıcaklık farklılıklarının bunun yanında kompresör, motor vb. gibi çeşitli mobil bileşenlerin içindeki yerleşimler.

Klima Sesli Çalışıyor ?

Klima Sesli Çalışıyor ? Klima cihazlarınız evlerinizin ve ofislerinizin serinlemesine yardımcı olmaktadır. Ancak bazı zamanlar, aynı soğutma cihazları başınızı her daimki gibi sıcak yapar. Bu, klima gürültü yapmaya başladığında olur. Her zaman yüzünde Klima gürültülü yapan bir soru var mı? Klimalar satın alındığında ve kurulduğunda, ortamı uygun biçimde soğuturlar. Kademeli olarak ağlar ve hareketli parçalar kir ve toz birikmeye başlar.

Devamlı çalışma titreşim üretir ve klimaların montajı, monte edilenle aynı bütünlüğü tutmaz. Klima neyin gürültülü yaptığını iyice anlamadan önce, klimaların yapısını anlayalım.

Klima Gürültülü Çalışıyor ?

Klima Gürültülü Çalışıyor ? Klimalar, fan ya da panel ve kompresörden oluşan dış üniteden oluşur. Kompresör ve hareketli parçalardan oluşan fanın belli bir düzeyde ses çıkarması beklenir. Bu sebeple, klimalar iyi doldurulmuş, ses geçirmez bir malzemeden gelir.

Kurulum esnasında, kullanılan bağlantı elemanları ve eskrim üretilen belirli titreşimleri emecek biçimde dizayn edilmiştır. Ancak zaman geçtikçe, bu bileşenler başarısız olmaya başlar. Gürültülü klimalar uygun bir çözüm sunmak için teşhis edilebilecek farklı tipte sesler çıkarır.

Klima Neden Ses Yapar ?

Klima Neden Ses Yapar ? Vuruş ve kıvrılma sesi, ünitedeki hareketli parçalardan birinin gevşediğini gösterir. Bu, krank milini ya da fanlar içindeki biyel kolunu içerebilir. Parça devamlı kullanım sebebiyle aşınmış olmalı ya da sıkma cıvatası gevşemiş olmalıdır. Şans iyi olursa, basit sıkma işe yarayabilir ya da son çare parçanın yerini alacaktır. Tıklama ve tıkırtı sesi yaygın bir şekilde duyulur.

Klima İç Ünite Çok Sesli Çalışıyor ?

Klima İç Ünite Çok Sesli Çalışıyor ? Gevşemiş cıvatalar, tıkırtı tüpleri ya da bazı kırık yaylar sebebiyle ortaya çıkabilir. Bileşenlerin sıkılması iyi bir alternatif olarak çalışır. Bununla birlikte, eğer hala tıklanıyorsa, Termostat patladı ve olabileceken işinde uzman klima servisine ihtiyacınız var. Kompresör pozisyonundaki kayma sebebiyle zamanla tıkanma ve tıkırtı duyulabilir; hizalama ve yeniden konumlandırma en iyi sonucu verecektir.

Klima Dış Ünite Çok Sesli Çalışıyor ?

Klima Dış Ünite Çok Sesli Çalışıyor ? Benzer biçimde uğultu ve vızıltı, klima fanlarının her ikisi de bol miktarda kir biriktiğinde ve hizalamayı kaybettiğinde görülebilir. Zamanında uygun kontrol ve gerekli yağlama çorbayı kurtarabilir; Aksi takdirde yataklar ile yapılması gerekir.

Bazen, uğultu motorda ciddi sorunlara neden olabilir ve Klima onarımını değerlendirmek zor bir iş olabilir. Ünitede kabarcıklanma ve tiz yüksek tıslama, soğutucu akışkan hattı sızıntısı olduğunu gösterir ve bu da ciddi sonuçlara yol açar. Buna benzer zamanlarda, klimanın sağlığını düzeltmek için işinde uzman bir Klima servis çağırmalısınız.

Gürültülü klimalar, dış üniteyi ahşapla örterek ve ünitenin bağlantı elemanlarının etrafında şok emici malzemeler tercih ederek sessizleştirilebilir. Ancak, kılavuzdaki talimatları takip etmeli ve düzenli aralıklarla Klima servisi yapmalıdır. Uygun periyodik klima servisi yalnızca optimum soğutmayı garanti etmekle kalmaz, bunun yanında klimanızın ömrünü de uzatır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kaç Derecede Çalıştırılmalı?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları