Olefini OLE-12DCG Isıtma Soğutma

24.02.2021
150
Olefini OLE-12DCG Isıtma Soğutma

Olefini OLE-12DCG Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Olefini OLE-12DCG Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Olefini OLE-12DCG Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Olefini OLE-09DCG / OLE-12DCG / OLE-18DCG / OLE-24DCG İnverter Duvar Tipi Split Klima Kumandasına ait bilgilerdir.

Olefini OLE-12DCG Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açık konumda değilse önce kumanda üzerinde bulunan “açma/kapama” tuşuna basın ve klima iç ünitesini açın. Ünite açık konumda ise bu tuşa basmadan direk aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.
  • Ardından klimayı ısıtma moduna almak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında çalışma konumlarına ait semboller belirecektir. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “güneş sembolü” belirmesi gerekir. Bu sembolü görene dek MODE tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın.
  • Ardından sıcaklık ayarlaması için “▲ ve ▼” tuşlarını kullanmalısınız. ▲ sıcaklık ayarının artmasını, ▼ sıcaklık ayarının azalmasını sağ Tuşları kullandıkça ayarlanan sıcaklığı da kumanda ekranından gözlemleyebilirsiniz.
  • Sıcaklık ayarı ardından “FAN” tuşunu tercih ederek cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda sıcaklık kademeleri değişir ve bu kademeler kumanda ekranında görüntülenir. İdeal bir fan hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Son işlemden kısa bir süre sonra klima ortama sıcak hava üflemeye başlayacak ve ortamı ısıtacaktır.

Olefini OLE-12DCG Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumda ise iç üniteyi açmak için kumanda üzerinde bulunan “açma/kapama” tuşuna basabilirsiniz. Klima iç ünitesi zaten açık konumda ise bu işlemi yapmadan direk aşağıda sunulan uygulamaları uygulayabilirsiniz.
  • Klimayı soğutma moduna almak için kullanmanız gereken tuş “MODE” tuşudur. Bu tuş cihazın çalışma konumunun seçilmesini sağlar. Tuşa bastıkça kumanda ekranında çalışma modlarına ait semboller belirir. “kar sembolü” görene dek bu tuşa basmaya devam edin. Kar sembolü gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın. Çünkü klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Sıcaklık ayarları için “▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▲ sıcaklık derecesini yükseltir, ▼ sıcaklık derecesini azaltır. Tuşlara bastıkça ekranı takip ederek ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi tespit ettikten sonra cihazın üfleme hızını ayarlamanız gerekir. Bunun için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri değişecektir. Ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerin ardından klima ortama soğuk hava üflemeye başlayacak ve ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları