Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir ?

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir ?

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir ? 

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir Kahve makinenizden sert su akıtmak, ısıtma elemanlarınızda mineral birikmesine ve kireçlenmeye neden olabilir. Ticari kahve makinenizden en iyi biçimde yararlanmak istiyorsanız, uygun biçimde temizlendiğinden emin olmamızmühimdir. Kahve makinenizi temizlemek yalnızca ömrünü uzatmakla kalmaz, kahvenizin tadını da arttırır.

Kahve Makinesi Temizleme

Makinenizi en az altı ayda bir temizlemeniz ve sınırlandırmanız gerekir, fakat kullandığınız su aşırı derecede zorsa, her ay temizlemeniz gerekebilir. Kahve makinenizi en iyi duruma getirmek için video ve sıra sıra talimatlarımızı izleyin ve gelecekte kahve teçhizatınızın kesilmesi için kahve teçhizatınızın su filtrasyon sistemini kurmayı unutmayın .

Kahve Makinesinin Temizlenmesi İçin Adım Adım Talimatlar

1. Kahve makinesini fişten çekin.

2.Makineyi nemli bir havluyla silin.

Makinenizi silmeyi tamamladıktan sonra, ayırma işlemine başlamak için tekrar fişe takmalısınız.

3. 10 oz karıştırın. bir limon suyu 32 oz ile. suyun.

4.Karışımı su haznesine dökün.

5.Kahve makinenizi bir tencereye kahve demiş gibi açın.

6.Kahve makineniz pişirme döngüsünü bitirdiğinde, makinenin püskürtme kafasını çıkarın.

7.Püskürtme kafasındaki delikleri tıkayabilecek kalıntıları temizleyin.

8.Püskürtme kafasının bulunduğu açıklığa bir sınırlayıcı yay yerleştirin . Bir kesme hareketinde, sınırlayıcı yayı ortalama 5-6 kez ileri ve geri hareket ettirin.

Herhangi bir limon suyu çözeltisi izini gidermek için iki ya da üç demleme döngüsünü düz su ile çalıştırın.

9.Kahve filtresini ılık, sabunlu suyla yıkayın.

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir

  1. Eski kahveyi ve herhangi bir toprağı sepete boşaltın. Sepeti ve tencereyi yerlerine geri koyun.
  2. Su haznesini 1/2 sıcak su ve 1/2 beyaz sirke ile doldurun. Birlikte, bu ikisi kahvenin içindeki kireç tortusu ve diğer birikintileri gevşetir ve temizler.
  3. Kahve yapıyorsanız, kahve makinesini yaptığınız gibi çalıştırın. Döngü tamamlandığında, sıcak suyu / sirkeyi tekrar hazneye dökün ve tekrar çalıştırın.
  4. İkinci döngü bittiğinde, tencereyi boşaltın ve kahverengi filmi ve lekeleri gidermek için sıcak, sabunlu suyla yıkayın. Sepeti de ılık sabunlu suyla yıkayın. Kahve kalıntısını sepetin yarıklarından tamamiyle çıkarmak için gerekirse eski bir diş fırçası kullanın.
  5. Hazneyi temiz, soğuk suyla doldurun ve kabı çalıştırın. Sirkenin tamamının kahve makinesinin dışında kaldığından emin olmamıziçin bu döngüyü iki kez temiz suyla tekrarlayın .
  6. 50-50 beyaz sirke ve su çözeltisine batırılmış tüy bırakmayan bir bez tercih ederek makinenin dışından su lekelerini çıkarın. Tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.
Ayrıca Bakınız.  Ütü Kireci Nasıl Temizlenir ?

Kahve Makinesi Bakımı

Ne çok fazla temizlemelisiniz? Yeni kahve makinemiz ne zaman temizlenmesi gerektiğini söylüyor, bu yüzden şimdi bile kocam bile bununla ilgileniyor. Makineniz sizi rahatsız etmiyorsa, aylık olarak temizlemek için bir not alın. Bu yalnızca makinenizin verimli bir halde çalışmasına yardımcı olmakla kalmayacak, bunun yanında çokdaha güzel bir tatlandırma demiri sağlayacaktır .

Birlikte on beş yıl sonra söyleyebileceğim gibi, güne daha güzel bir kahve tadıyla başlamak, evliliğin iyi geçmesini sağlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları