Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ?

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ?

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ? 

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ise Uygun biçimde bakımı yapılan elektrikli süpürgeler bile bazı zamanlar koku yayabilir. Bu kokulara bir takım etkenler neden olabilir. Problemin kaynağı bulunduktan sonra mal sahipleri, hoş olmayan kokuları azaltmak için adımlar atabilir.

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Sebepleri

Hiç açtığınızda bir odanın kokuşmuş eski bir elektrikli süpürgesini kullandınız mı? Çok iğrenç, değil mi? Kimse bunu istemiyor.

  • Torba ya da kutuyu boşaltın !
  • Hava filtrelerini kontrol edin . Bunları temizleyin ya da değiştirin.

Elektrikli süpürgeniz, vakum torbanızı, filtrelerinizi iyice kontrol ettikten sonra hala bir koku üretiyorsa, bir uzmana götürün.

Elektrikli Süpürge Kötü Kokunun Nedenleri

Elektrikli süpürge kötü koku yapıyorsa, Umarım vakum probleminizi bu listede bulmuşsunuz ve onu tamir edebildiniz. Unutmayın, sitemiz hızlı ve kirli tamiratlar yapmak için her daim iyi bir kaynaktır. Kural olarak, çalışan motorlar, kayışlar ve fırçalar hususunda her daim dikkatli olun. Saçlarını, kıyafetlerini ya da mücevherlerini içlerine takmak istemezsin, ama alyanslarını kaybetmenin daha garip yollarını duymuş olsak da.

Nedenleri

Bir dizi sorun, elektrikli süpürgenin kullanım esnasında kokmasına neden olabilir. Elektrikli süpürgede kurutulmuş evcil hayvan idrarı ya da aşırı toz gibi kötü kokulu içerik varsa, kullanım esnasında kokular kaçabilir. Silindir kafası ya da çırpıcı fırça sıkışırsa, sürtünme vakum kayışını yakabilir ve hoş olmayan bir koku yaratabilir.

Çözümler içerisinde, vakum filtresinin değiştirilmesi, içindekilerin boşaltılması ve herhangi bir koku ile mücadele etmek için kabartma tozu gibi koku giderici ürünler kullanılması yer alır. Ek olarak, çırpıcı fırçasını çıkarın ve engelleyici kalıntılardan arındırın.

hususlar

Bazı durumlarda, vakumda uzun süre kalan kir ya da kir birikintileri kokuyu tamamiyle gidermek için işinde uzman servis gerektirebilir. Yapışan çırpıcı fırçalar, vakumlu kayışların kopmasına neden olabilir ve en kısa bir sürede onarılmalıdır.

Elektrikli Süpürge Kötü Kokusu Nasıl Giderilir ?

Bir elektrikli süpürge evinizin her gün taze kokusunu alabilir, fakat bunun yanında düzenli olarak koruyarak iyiliğinizi iade etmeniz gerekir. Bildiğiniz gibi, elektrikli süpürgeler zamanla kokuyorlar . Özellikle torbalı ünitelerle, koku bi hayli rahatsız edici olabilir.

Elektrikli Süpürgesinde Çok Kötü Kokular

Elektrikli süpürgenizi sık sık bakımsız bırakmazsanız, oda çevresini taze ve temiz tutmak görevini yerine bu kötü kokuları salmaya başlar. Bahse girerim buradasınız çünkü bu “kilometre taşına” u aldınız (“virüslü” bir birime sahip olmanız). Bu istenmeyen kokulardan kurtulmanıza yol gösterecek kapsamlı bir sıra sıra kılavuz ana hatlarıyla belirtmiştim.

İstenmeyen Elektrikli Süpürge Kokuları

Torbaları değiştirin / çöpleri boşaltın

Pis kokulu torbalar genellikle kokulu bir vakumun ana nedenidir. Torbalı bir üniteniz varsa torbayı değiştirerek başlayın. Çantalar, kötü kokuların önlenmesinde gerçekten fazla mühimdir. Yalnızca elektrikli süpürge üreticisi tarafından üretilen ya da önerilen orijinal torbalar almaya çalışın.

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Giderme Yöntemi

Bazı torbalarda, karmaşık otomatik kapama sistemlerinden söz etmeden, içerde toplanan kirden salınan kokuyu sınırlayan ilave filtre katmanları bulunur. Basit kağıtlar yerine bu tür poşetler satın alın. Torbalar, boyutlarına ve vakumlama sıklığına bağlı olarak, 1 ay ile 6 ay içerisinde bir yerde değiştirilmelidir. Yıkanabilir torbalarınız varsa, yıkayıp tamamiyle kurumasını bilave edin (ıslak torbaların arkasını monte etmeyin, aksi takdirde üniteyi mahvedebilirsiniz).

Ayrıca Bakınız.  Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ?

Torbasız bir birime sahipseniz, pislik haznesini boşaltmanız, yıkaması ve tamamiyle kurumasını beklemeniz gerektiği açıktır.

Elektrikli Süpürgeyi Temizleyin

Elektrikli Süpürge temiz olduğundan emin olmak, atmanız gereken ikinci adımdır. Bir temizlik bezini temiz sabunlu suyla nemlendirerek başlayınız. Tozu ve diğer lekeleri çıkarmak için, vakumun tüm yüzeyini iyice silin. Daha çevre dostu olmak istiyorsanız, kabartma tozu tercih ederek vakumu temizleyin. Karışımı hazırlayarak başlayın; yani 1 çay kaşığı kabartma tozunu makul miktarda suya (0,1 galon) serpin.

Elektrikli süpürge hortumunuzu, filtrelerinizi ve torba bölmesini yıkamak için bu çözeltiyi kullanın. Bu parçaları temiz su ile durulayın ve sonra plastik ya da metal malzemeleri temiz ve kuru bir bezle kurulayın. Hortumun içine özellikle dikkat edin. Fark edebileceğiniz tüm tıkanmaları giderin .

Filtreleri Temizle / Değiştir

Makineniz kir, toz ve alerjenlerin vakumlu ortama geri kaçmasını önleyen filtrelere sahiptir. Bu filtreler genellikle eskimektedir ve değiştirilmeleri gerektiği zamanlar gelebilir. İşte her daim müşterilerime verdiğim bir tavsiye: filtrelerde aldatma . Filtreler yalnızca sağlığınız için değil bunun yanında sevdiklerinizin sağlığı için de mühimdir.

Elektrikli Süpürge filtrelerini her 3 ila 12 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Çantalarda olduğu gibi, daima önerilen / orijinal parçaları satın alın. 3. parti ürünler yalnızca düşük kaliteye sahip değil, bunun yanında gerekli geometrik şekle bile tam anlamıyla uymadıkları durumlarda toz ve diğer havadaki partiküllerin filtrasyon sistemini tamamiyle boşaltmasına izin veren durumlar gördüm.

Yıkanabilir filtreleriniz varsa bunları yıkayın ve makinenize tekrar takmadan önce 24 saat boyunca kurumaya bırakın. Yıkanabilir filtre bile zamanla aşınır, bu sebeple gerekirse yenilerini almaktan “korkmayın”.

Parfüm pedlerini Temizleme

Elektrikli süpürgenize parfüm pedleri eklemeyi düşünmediyseniz, süpürme işleminde zaman ayırın. Kokulu tabletler özellikle kötü kokulardan kurtulmaya çalıştığınız için mühimdir. Şahsen ben lavantayı ya da taze deniz okyanus kokularını severim, sanırım vakumlama aktivitesine uyuyorlar. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok başka tür var. Bütün aile kullanıcılarınıze hangisini tercih ettiklerini sorduğunuzdan emin olun, böylece birini rahatsız etmeyeceksiniz. Bazıları diğerlerinden daha uzun süre dayanır, fakat etki aynıdır.

Ayrıca Bakınız.  Ütü Kireci Nasıl Temizlenir ?

Tercih ettiğiniz koku ile kokulan parfüm pedleri satın alın ve bunları Elektrikli süpürge üst filtresine yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra makinenizi açın. Bir kez açıldığında, hava pedlerden geçerken yumuşak ve taze bir koku verir.

Tarçın kullanın

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, fakat tarçın kötü kokuları emer. İnkar edilemez güçlü tarçın kokusu, makinenizin temizleme esnasında topladığı toz parçacıklarının kötü kokusuyla başa çıkma kabiliyetine sahiptir. Parfüm pedleri kullanmak istemiyorsanız (tabi ki her ikisini de kullanabilmenize rağmen), yapmanız gereken tek şey bir tutam tarçınları vakum torbanıza ya da teneke kutuya serpin.

Tarçın kokusunu beğenmezseniz, kurutulmuş portakal kabuğu, kahve çekirdeği ya da diğer tatlı kokulu baharatlar gibi diğer malzemeleri deneyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları