Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ?

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ?

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ? 

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ? Mikrodalga fırınlarda cam, kağıt, seramik ya da plastik kaplar kullanılır, çünkü mikrodalgalar bu malzemelerden geçer . Bu kaplar mikrodalgalarla ısıtılamasa da, içerideki yemeklerin sıcaklığından ısıtabilirler.

Mikrodalga Fırında Hangi Kaplar Nasıl Kullanılır

Mikrodalga fırının içine, fırına zarar vermeyecek kapların yerleştirilmesi çok mühimdir. Aksi takdirde, fırın, tamiri imkansız biçimde zarar görür ve özelliğini kaybeder. Fırın içine metal ve alüminyum kap, yaldızlı tabak, alüminyum folyo ve sivri metal nesneler koymamaya dikkat edin.

Mikrodalga fırının içindeki lambayı nasıl değiştirebilirim?

Lamba kırılmış ise, kırılan lamba parçaları toplanıp alınmalıdır. Yetkili servis personeli ile irtibat kurmanız tavsiye edilir.
Fırın, pişirme işlemi esnasında kıvılcım çıkarıyor. Fırının içine metal kap vb. gibi malzemeler konduğu ya da fırının iç yapısı zarara uğradığü için fırından kıvılcım çıkıyor olabilir. Fırının iç kısmındaki makara aşınmış ise, yetkili servis personeli ile irtibat kurmanız tavsiye edilir.

Mikrodalga fırınların tehlikeli olduğu doğru mu?

Mikrodalga fırınlar kesinlikle hiçbir tehlike arz etmez. Üstelik, mikrodalga fırında yumurta ve kestane hariç her çeşit yiyeceğinizi pişirebilirsiniz. Sıvı maddeleri, contalı kapta ısıtmayın. Aksi takdirde patlayabilir. Ya da: Fırın çalışır durumda iken fırın kapağını açmayın: aksi takdirde cihazın çalışmasına engel olabilirsiniz. Fırın kapısını açmadan önce, alakalı kontrol sistemi aracılığıyla pişirme programını durdurun.

Mikrodalga fırın hangi tür kaplar kullanılır

Mikrodalga fırına porselen tabak konur mu

Çok sık kullanıldıkları için çok fazla bozulabilen mikro dalga fırınların bakımı özen gerektirmektedir. Bozulmaların önüne geçebilmek ve sağlıklı kullanım için mikrodalga fırınların bakımı ihmal edilmemelidir.

Ayrıca Bakınız.  Sessiz Saç Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi

Fırında kötü kokuyu engellemek için fırının ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyulması tavsiye edilir. Mikrodalga fırının ömrünü uzatmak ve içindeki buharı almak için, en az haftada bir kez, bardağa koyulacak suyun, fırın içinde birkaç dakika döndürülmesi tavsiye edilir.

Mikrodalga fırına metal konursa ne olur

Mikrodalga fırınlar, genellikler 20-25 litre hacme sahiplerdir. 30 litrelik mikrodalga fırın seçimlerinizde, ızgaralarının alanıne ve sayısına dikkat edin. Mikrodalga fırınların modellerine göre, tükettiği elektrik miktarını göz önünde bulundurun. İhtiyacınız olmadığı takdirde büyük mikrodalga alırsanız, aynı yiyeceği ısıtmak için kullandığınızda daha fazla elektrik harcayacaktır. Normal kullanım için 800 W, daha hızlı ısıtma için 1100 W ve ızgara için 1500 W mikrodalga fırınları tercih edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları