İmmergas Eolo Mini Kombi Arıza Kodları

13.02.2021
181
İmmergas Eolo Mini Kombi Arıza Kodları

İmmergas Eolo Mini Kombi Arıza Kodları 

İmmergas Eolo Mini Kombi Arıza Kodları Gaz kokusu alırsanız, derhal gaz sayacından kapatın ve bir gaz teknisyeni ile temasa geçin. kombiler, ayar tuşları üzerinde açıklayıcı sembolleri olan bir kontrol paneline ve kombinin tüm çalışma modlarının rahatlıkla görüntülenmesini ve kontrol edilmesini sağlayan aydınlatmalı bir dijital ekrana sahiptir.

İmmergas Çift eşanjörü yapısı ile kalorifer ısıtması komple bakır ana eşanjör ile sıcak kullanım suyu ise paslanmaz çelik plakalı eşanjör ile yapılmaktadır. Kompakt ve sağlam hidrolik tasarımı kombinin kullanım ömrünü yükseltmekta, bakımını kolaylaştırmaktadır. Gelişmiş elektronik kontrol kartı kombinin modülasyonlu ve güvenli çalışmasını sağlamakla birlikte opsiyonel konfor ve tasarruf ürünlerinin bağlantısına da olanak sağlamaktadır.

İmmergas Eolo Mini kombi arıza kodları Çözümleri

SERVİS VE BAKIM GEREKİR HER ZAMAN KALİFİYE teknisyen tarafından gerçekleştirilmelidir

İmmergas Eolo Mini 01 Arıza Kodu 

Eolo Mini Kombinin Ateşlemeyi Başarılı Şekilde Yapmadığını Belirten Hata Kodudur. Sorun Düzelmediği Taktirde Ateşleme Elektrotları, Gaz Valfi Ya Da Elektronik Kartta Sorun Var Diyebiliriz.

İmmergas Eolo Mini 02 Arıza Kodu 

Cihaz Fazla Isınma Durumunda İçinde Bulunan Limit Termostatı Devreye Girip Cihazın Çalışmasını Durdurur Yani Cihazı Bloke Eder. Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Kod Belirdi İse Cihaz Termostat Sorunu Yaşıyordur Ve Parça İşlevini Sağlamıyordur.

İmmergas Eolo Mini 03 Arıza Kodu 

Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Arıza Kodu Belirdi İse Cihazda Vantilatör Sorunu Yaşanıyordur. Tüketici Olarak Bu Durumda

İmmergas Eolo Mini 05 Arıza Kodu 

Gönderme Sonucunda Sorun Meydana Geldiğini Belirten Hata Kodudur.

İmmergas Eolo Mini 06 Arıza Kodu 

Kullanım Suyu Sondasın Da Sorun Oluştuğunu Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Cihazından Sıcak Su Alamaz. Servis Müdahalesi Gerektiği İçin Cihaza Müdahale Etmeyiniz.

İmmergas Eolo Mini 08 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombiye Gereğinden Fazla Reset Atıldığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Beklemeniz Gerekmektedir. Sorun Eğer Düzelmiyor ise servisi arayınız.

İmmergas Eolo Mini 10 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombide 10 Arızasının Kombinin Çalışmasına Yardımcı Olan Suyun Bittiğini Belirtir. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Cihaza 1,5 Bar Kadar Su Basmalısınız. İşlem Sonrası Kombi Ekranında Yer Alan Arıza Kodu Gidecek Kombi Çalışacaktır.

İmmergas Eolo Mini 11 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombinin Duman Prosestatında Arıza Meydana Geldiğinde Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Tüketici Müdahalesi Yeterli Olmaz.

İmmergas Eolo Mini 15 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombinin Programlaması Bozulduğunda Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir.

İmmergas Eolo Mini 20 Arıza Kodu

Kombide Parazit Alev Yaşandığı Zaman Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir.

İmmergas Eolo Mini 24 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombinin Tuş Takımında Problem Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

Ayrıca Bakınız.  Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

İmmergas Eolo Mini 27 Arıza Kodu

Kombinin İçinde Bulunan Su Devir Daimi Yeterince Yapmadığı Durumlarda Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Pompa Sıkışmış Olabilir.

İmmergas Eolo Mini 31 Arıza Kodu

Kumanda Paneli İle İletişim Kaybı Yaşandığını Belirten Hata Kodudur.

İmmergas Eolo Mini 37 Arıza Kodu

Kombiye Gelen Voltaj Düşük Olduğunda Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Voltajlardaki İniş Çıkış Kombiyi Etkileyebilir Ve Bu Durumda Kombi İçinde Yer Alan Parçalar Arızalanabilir. Bunun İçin Voltaj Düzenleyici Regülatör Kullanmanız Gerekmektedir.

İmmergas Eolo Mini 38 Arıza Kodu

Alev Sinyali Kaybolduğu İçin Cihazın Arızaya Geçtiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Üç Kez Reset Atmanız Gerekmektedir. Sorun Eğer Reset Daha sonra Düzelmiyor İse İyonizasyon Ya Da Ateşleme Elektrotlarında Sorun Var demektir.

İmmergas Eolo Mini 43 Arıza Kodu

Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Alev Sinyalinin Kaybının Engellendiğini Anlayabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları