Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları

13.02.2021
200
Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları 

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları Uzun seneler tüketicilerimizi ısıtma ve sıcak su ihtiyaçları hususunda başarıyla hizmet veren DemirDöküm Nitron artık üretilmemektedir. Hermetik baca uzunluğuna ve şartlarına bağlı olarak fan hızını otomatik ayarlama ve güvenli çalışma Nitron kombiler %93 verimleri ile ekonomik olarak çalışmaktadır. Ekonomik çalışmanın neticesinde da doğal gaz tüketimleri düşüktür.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kod Açılımları

Demirdöküm Nitron F1 Arıza Kodu

Nitron Kombide Sıkça Karşılaşılan F1 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Limit Termostatın Da Sorunun Olmasıdır. Kısacası Aşırı Isınma Meydana Gelmiş Bu Nedenle De Kombi Kendini Kullanıma Kapatmış Yani Bloke Etmiştir.

Demirdöküm Nitron F2 Arıza Kodu

DemirDöküm Kombide Sıcak Su Ntc Bağlantılarında Sorun Olduğu Anlamına Gelen F2 Arıza Uyarısı Sıcak Su Alamazsınız. Bu Nedenle De Sorunun Çözümlenmesi İçin DemirDöküm Nitron Servisi’ni Aramalısınız.

Demirdöküm Nitron F4 Arıza Kodu

DemirDöküm Nitron Kombi Ekranında F4 Arıza Kodu Var İse Kombi Ateşleme Yapmıyor Demektir. Bu Durumda Ya Kombiye Gaz Gelmiyordur Ya Da İyonizeysen Sorunu Vardır. Bunun Yanı Sıra Gaz Armatöründe Sorun Var Da Diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F5 Arıza Kodu

Hava Akışı Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Kısacası Cihazın Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz.

Ayrıca Bakınız.  Protherm Leopard Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron F6 Arıza Kodu

DemirDöküm Nitron Kombide F6 Uyarı Kodu Belirdi İse Dış Hava Sen Sörü Bağlantısında Sorun Var Demektir. Bu Durumda Kombinin Hava Proses Atında Ya Da Baca Sen Söründe Sorun Var Diyebiliriz. Konu Hakkındaki Yardımları Nitron Kombi Servisi’nden Almalısınız.

Demirdöküm Nitron F7 Arıza Kodu

Hava Akışının Sağlandığı Sen Sörlerde Bağlantı Sorunu Meydana Geldiğinde Nitron Kombide Bu Uyarı Kodu Belirmektedir.

Demirdöküm Nitron F8 Arıza Kodu

Hava Akışının Sağlanmadığı Yani Fan Motorunun Görev Yapmadığı Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumun Yaşanmasına Sebep Fan Motorunun Arıza Yapmış Olmasıdır.

Demirdöküm Nitron F9 Arıza Kodu

Cihazda Kablolama Sorunu Olduğunu Belirten Koddur. Bu Durumda Kablo Bağlantıları Yanlış Da Olabilir Yerinden De Çıkmış Olabilir.

Demirdöküm Nitron F10 Arıza Kodu

DemirDöküm Nitron Kombide F10 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Suyunun Olması Gereken Değerden Az Olduğudur. Yani Kombi Basıncını Kontrol Ederseniz 0,3 Barın Altında Olduğunu Görürüsünüz. Direk Olarak Kombinin Alt Bölümüne Monteli Durumda Olan Doldurma Musluğunu Açın Ve Kombiye 1,5 Bar Kadar Su Basın. Kombi İşlem Daha sonra Yine Aynı Uyarıyı Veriyor İse Kombiyi Kapatın Ve Yeniden Açın Kombi Çözümlenecektir.

Demirdöküm Nitron F11 Arıza Kodu

Nitron Kombide Sirkülasyon Sorunu Yaşandığını Belirten Uyarı Kodudur. Yani Bu Durumda Kombi İçindeki Suyu Dolaştırmıyor Diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F12 Arıza Kodu

Nitron Kombide F12 Arıza Kodu Voltaj Düşüklüğü Demektir. Şebeke Geriliminin 165 V Altında Olduğu Durumlarda Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirir. Bu Durumda Sizlere Tavsiyemiz Kombinin Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Zarar Görmemesi Adına Regülatör Kullanmanızdır. Regülatör Kullanımı Daha sonra Kombinin Voltajdaki Dalgalanmalardan Etkilenmez Ve Kombi Parçalarında Yanma Söz Konusu Olmaz.

Ayrıca Bakınız.  Baymak Luna Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron F0 Arıza Kodu

Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Ve Bu Sebeple De Kombinin Verim Sağlamadığını Belirten Arıza Kodudur. Kombi Su Seviyesini 1,5 Bara Ayarladığınız Takdir De Cihazın Çalışmasını Sürdürdüğünü Göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları