Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodu

13.02.2021
203
Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodu

Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodu 

Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodu 26.000 kcal/h kapasite Hermetik model 3,2 lt Microfast ünitesi ile üstün sıcak su konforu Anında sıcak su LCD Panel (3 yıldız) sıcak su konforu Ergonomik kumanda paneli Diagnostik arıza teşhis sistemi Donma emniyeti Pompa anti-blokaj sistemli

Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Themafast F01 Ve F04

Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodu Kombide Beliren F01 Ve F04 Arıza Kodlarının Açıklaması Kombinin Ateşleme Yapmaması Yani Kombiye Gaz Gelmemesidir. Bu Durumda Vanaların Kontrolünü Yapmalı Vanaları Açık Konuma Getirmelisiniz. Vanaları Açık Hale Getirdikten Sonra Kombiyi Resetleyin. Hala Aynı Uyarı Kodu Var İse Bu Durumda Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonunda Problem Olabilir.

Demirdöküm Themafast F02 Arıza Kodu

Hava Başarısızlığı Sebebi İle Prosestatın Arıza Yaptığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Parça Değişimi Gerekeceği İçin Sizin Direk Demir Döküm Themafast Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir. Proses Tat Değişimi Daha sonra Cihaz Çalışmaya Devam Edecektir.

Demirdöküm Themafast F03 Arıza Kodu

Kombinin Hava Proses Atının Arıza Yaptığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Cihaz Hava Akışı Sağlamıyordur.

Demirdöküm Themafast F05 Arıza Kodu

Themafast Kombide Aşırı Isınma Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Limiti Termostat Sen Söründe Sorun Var Ve Değişimi Gerekebilir Diyebiliriz.

Demirdöküm Themafast F06 Arıza Kodu

Themafast DemirDöküm Kombide Kalorifer Sen Sörünün Arızalı Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sensor Değişimi Gerekebilir.

Demirdöküm Themafast F08 Arıza Kodu

Kombide Tesisat Gidiş Suyu SenSörü Arızası Olduğunda Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Sensor Değişimi Gerekebilir. Yalnız Bu Uyarı Kodunda Hangi Sensörün Değişeceği Konusunda Tespit Edilmeden Bilgiler Verilemez.

Demirdöküm Themafast F09 Arıza Kodu

DemirDöküm Kombideki Su Basıncını Ölçe Görevinde Olan Sensorun Arızalı Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Parça değişimi gerekir

Demirdöküm Themafast F11 Arıza Kodu

Themafast Kombide Ana Kart Arızası Yaşandığını Belirten Uyarı Kodudur. Ana Kartın Tamirinin Ya Da Değişiminin Yapılması Gerekmektedir.

Demirdöküm Themafast  F12 Arıza Kodu

Themafast Kombide F12 Arıza Hatası Belirdi İse Ekran Kartında Ya Da Kumanda Panelinde Sorun Var Demektir. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmemelisiniz

Demirdöküm Themafast  F13 Arıza Kodu

Themafast Kombinin Elektronik Kartında Sorun Olduğu Anlamına Gelen Bu Uyarı Kodunda Kart Tamiri Ya Da Kart Değişim İşlemi Gerekebilir.

Demirdöküm Themafast  F14 Arıza Kodu

DemirDöküm Themafast Kombide Sensor Arızası Yaşandığını Belirten Bu Uyarı Kodunda Hangi Sensorun Değişmesi Gerektiğini Servis Gelip Tespit Etmelidir.

Demirdöküm Themafast  F15 Arıza Kodu

Kombinin Üç Yollu Vana Adını Verdiğimiz Parçasının Step Motorunda Sorun Olduğu Anlamına Gelen Bu Uyarı Kodunda Cihaz Verim Sağlamaz. Parça değişimi gerekir.

Demirdöküm Themafast  F16 Arıza Kodu

Themafast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Gaz Valfinde Sorun Var Demektir. Bu Durumda Cihaz Ateşleme Yapmaz. Cihazın Ateşleme Yapmaması Sebebi İle De Hem Peteklerinize Sıcaklık Gelmez Hem De Sıcak Su Alamazsınız.

Ayrıca Bakınız.  Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Demirdöküm Themafast  F17 Arıza Kodu

DemirDöküm Themafast Kombide Voltaj Düşüklüğü Yaşanıyor Demektir. Bu Durumda Sizin Öncelikle Bir Elektrikçiyi Çağırmanız Gerekmektedir. Elektriksel Bir Problem Söz Konusu Değilse Regülatör Kullanmanızı Gerekir.

Demirdöküm Themafast  F18 Arıza Kodu

Cihazın Ekran Kartında Sorun Olduğunu Anlayabileceğimiz Hata Kodudur. Bu Durumda Ekran Kartının Tamiri Ya Da Değişimi Gerekmektedir.

Demirdöküm Themafast  F19 Arıza Kodu

Sensor Sıcak Su İsteğini Karşılıyor Fakat Boru Üzerindeki İrtibatı Geçerli Değil. Bu Durumda Sensörde Sorun Var Diyebiliriz.

Demirdöküm Themafast  F20 Arıza Kodu

DemirDöküm Themafast Kombinin Ekran Kartı İle Kombinin Uyum Sağlamadığını Belirten Uyarı Kodudur. Cihaza Daha önceleri Müdahale Edilip Ekran Kartı Değiştirildi İse Ayarları Yapılmamış Olabilir. Cihaza Müdahale Edilmedi İse Ekran Kartı Arızalı Diyebiliriz.

Demirdöküm Themafast  F21 Arıza Kodu

DemirDöküm Themafast Kombi Bu Uyarı Kodunu Veriyor İse Kombinin Basınç Değeri Olması Gereken Değerden Düşük Demektir. Yani Kombi Basıncı 0,3 Barın Altındadır. Bu Durumda Kombiye Altında Bulunan Doldurma Musluğu İle Su Basmanız Gerekmektedir. Basınç Değeri 1,5 Barı Gösterdiğinde Doldurma Musluğunu Kapatın Cihaz Çalışacaktır. Çalışmazsa Da Kombiyi Kapatıp Yeniden Açın Yani Resetleyin.

Demirdöküm Themafast  F22 Arıza Kodu

Kombi Basıncı Gereğinden Fazla Olduğunda Daha Doğrusu 2,7 Barın Üstünde Olduğunda Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Themafast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kaloriferin Yan Tarafındaki Müşirden Hava Alma İşlemi Yapmalısınız. Bu İşlem Daha sonra Sorun Kalmayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları