Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

23.02.2021
254
Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Beko klimalarda mevcut olan otomatik çalışma modu ile ilgiliki tüm ayrıntı kısmı öğrenebileceğiniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Klimayı kumanda üzerinden ayarlanan sıcaklık değerine göre, ısıtma ve soğutma modunda otomatik çalıştıran moddur. Klima oda sıcaklığını algıladıktan sonra fan hızı ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol etmektedir.

Beko Klimayı Otomatik Çalışma Moduna Alma

  1. Öncelikle klima kapalıysa kumanda üzerinden açma/kapama tuşuna basarak klimayı açık hale getirmelisiniz. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  2. Ardından otomatik çalışma modunu seçmek için “mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da bunun yanı sıra takip etmeniz gerekir. Modlar arası geçiş yaptıkça modlara ait semboller ekrana yansıyacaktır. Otomatik çalışma modu sembolü bir insan başına benzer içinde “Al” yazar. Bu sembol görülene kadar mode tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördükten sonra mode tuşuna basmayı bırakın.
  3. Daha sonra set sıcaklığına ulaşana dek “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basın. Tuşlara her bastığınızda sıcaklık değeri 1°C yahut 1°F şeklinde artar yahut azalır. Sıcaklık değeri 18°C den başlar (fahrenhayt karşılığı 64°F şeklindedir), 30°C ye kadar (fahrenhayt karşılığı 86°F şeklindedir) devam eder.
  4. İşlem ardından fan hızını ayarlamalısınız. “Fan Speed” tuşuna art arda basarak uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.

Cihaz bu biçimde klimanız oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa geldikten sonra fan hızı ile sıcaklığı otomatik kendi ayarlayacak ortam içinde konfor sağlayacaktır.

Bilmenizi İsteriz!

  • Kumanda göstergesindeki sıcaklığı oda sıcaklığının üzerinde bir değere ayarlamanız gerekir.
  • Klima ısıtma modundayken daha verimli ve sağlıklı çalışması yönünden yatay kanat açısının en alt konuma getirmeniz gerekir.
  • Klima ısıtma modundayken ortam sıcaklığı talep edilen sıcaklığa ulaştıktan sonra iç ünite fanı bir süre kadar daha çalışmaya devam edebilir. Bu etapta ise klima ılık hava üfleyebilir. İç ortam sıcaklığını düşük algıladığınız durumlarda, kumandanın sıcaklık değerini daha yüksek bir değere ayarlamanız gerekir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları