Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

27.02.2021
126
Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Baymak Klimada Isıtma/Soğutma Modu

Baymak klimanızı yazın serinlemek ve kışın ısınmak amacı ile kullanmak isteğe göre Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır? sorusunun yanıtını sayfamızda bulacaksınızdır. Fonksiyon ayrıntı kısmı aşağıda yazmaktadır.

Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu

Baymak klimalarda ısıtma modu “HEAT” adı ile bilinir. Baymak klimalarda soğutma modu “COOL” adı ile bilinir.

Baymak Klimayı Isıtma Moduna Alma

Baymak klimanızı kış zamanında ısınmak için kullanmak istiyorsanız;

  • Kumanda üzerindeki “MODE” düğmesine basın. Isıtma devresi olan HEAT konumu çıkana dek MODE düğmesine basmaya devam edin. HEAT modu geldiğinde ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
  • Sıcaklık ayar düğmelerini tercih ederek ısı ayarı belirlemeniz gerekir. Sıcaklık ayar düğmelerine her bastığınızda ısı derecesi 1°C şeklinde azalacak veya artacaktır. Baymak klimada ısıtma ayarı 16-32°C içinde ayarlanabilir.
  • Sıcaklık ayarı ardından “FAN” düğmesine basarak fan hızı belirlemeniz gerekir. “FAN” düğmesine her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. Sırası ile; Low – Med – High – Auto kademeleri çıkar. Bu hızlardan birini seçmeniz gerekir.
  • Açma/kapama düğmesine basın. İç ünite ön panelin üzerindeki ısıtma göstergesi yanar ve klima ısıtma çalışma modunda devreye girer.

Açma/kapama düğmesine yeniden basarsanız cihaz kapanır.

Baymak klima ısıtma modunda iken dış ortam sıcaklığı çok düşük olursa oda sıcaklığı ayarlanmış olan sıcaklık değerine ulaşmaz. Dış ortam koşullarına göre sıcaklık ayarını artırabilirsiniz.

Baymak Klimayı Soğutma Moduna Alma

Baymak klimanızı yaz zamanında serinlemek amacı ile kullanmak istiyorsanız;

  • Kumanda üzerindeki “MODE” düğmesine basın. Soğutma devresi olan “COOL” konumu çıkana dek MODE düğmesine basmaya devam edin. Bu konum çıktığında cihazı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Sıcaklık ayar düğmelerini tercih ederek soğutma ayarı belirlemeniz gerekir. Düğmelere her bastığınızda sıcaklık ayarı 1°C şeklinde azalacak yahut artacaktır. Baymak klimada soğutma ayarı 16-32°C aralığında ayarlanabilir.
  • Soğutma ayarı tespit ettikten sonra fan hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için de kumanda üzerindeki “FAN” düğmesine basabilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda fan hızı kademesi artacak yahut düşecektir. Sırası ile; Low – Med – High – Auto fan kademeleri çıkar. Bu kademelerden birini seçmeniz gerekir.
  • Daha sonra açma/kapama düğmesine basın. İç ünite ön panelin üzerindeki soğutma göstergesi yanar ve klima soğutma modunda çalışır.

Açma/kapama düğmesine tekrardan bastığınızda cihaz kapanır.

Baymak klima soğutma modundayken dış hava sıcaklığı çok yüksek olursa oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerine ulaşamaz. Klima soğutma modunda çalışırken açık kapı ve pencereler mutlaka kapatılmalıdır. Aksi halde cihazın soğutma kapasitesi düşer, alacağınız verim düşeceği için fazladan yakıt tüketimi yapmış olursunuz.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları