2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

01.03.2021
144
2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için 2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. 2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

2.El Klima Seçimi Nasıl Olmalı?

Sıfır klima alacak bütçeye sahip değilseniz, yakınınızdan yahut 2.el klima satışı yapan bayilerden klima elde etmek istiyorsanız önereceğimiz konuları özen göstermelisiniz.

2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler

  • Klimanın kaç yıllık olduğunu öğrenmelisiniz

Klimaların kullanım ömrü 14 yıl kadardır. Satın alacağınız 2.el klima 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor ise almayın. Zaten kullanım ömrünü tamamlamaya yakındır ve masrafı yüksek olabilir.

  • Dış yüzeyinde çizik veya ezilme olmasın

Klimanın dış yüzeyinde çizik olması yahut ezilme olması demek cihazın zarara uğradığü manasına gelmektedir. Yani cihaz düşmüş yahut darbe almış olabilir. Bu da iç parçalarında sorun olabileceği, masrafın artabileceği manasına gelmektedir. Dış yüzeyinde çok belirgin olmayan ufak tefek çizikler var ise bu yalnızca görüntünün kötü olmasına neden olmaktadır.

  • Bağlantılarda çatlaklık olmasın

Klima bağlantılarını mutlaka kontrol edin. Bağlantılarda çatlama var ise bu cihazın ekstra bir masraf oluşturacağı manasına gelmektedir. Bu durumda ya cihazı almayın veya alırsanız çok düşük maliyette olsun.

  • Servis çağırarak arızası olup olmadığını kontrol ettirin

2.el klima almadan önce servis çağırın ve cihazda arızalı parça olup olmadığını kontrol ettirin. Masrafı çok yüksek ise satın almayın, masraf düşükse yahut servis personelleri aracılığıyla yaptırmaya değer onayı alınırsa satın alın. Servis personellerinin önerilerini bu anlamda özen göstermelisiniz.

  • Klimanın kullanacağınız odaya uygun olup olmadığına bakın

Klimaların piyasada farklı kapasitede olmalarındaki neden kullanım alanlarının değişik boyutlarda olmasıdır. Her odanın büyüklüğü aynı olmayacağı için klima kapasiteleri de farklı olmaktadır. 2.el alacağınız klima, düşündüğünüz odayı ısıtabilecek ve serinletebilecek kapasitede olsun. Aksi taktirde cihazı elde etmeyin.

  • Klimayı güvenilir yerlerden veya bireylerden alın

Klima alacağınız kişi veya bayilik güvenilir olmalıdır. Olur da yarın bir gün sorun yaşarsanız eğer size gereken yardımları sağlayabilsin. Güvenmediğiniz yahut bilmediğiniz yerlerden kesinlikle elde etmeyin.

  • 2. el klima alımı sonrası montaj ve bakım için uzman yardımı alın

2.el klimayı dikkat edilecekleri göz önünde bulundurarak temin ettiğinizde montajının, periyodik bakım ve kontrollerinin yapılması için uzman yardımı alın. Cihazı kendiniz monte etmeye çalışmayın ve bakımını da kendiniz yapmayın. Bu hususta uzman desteği almak mühimdir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Nasıl Çalışır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları