Sharp CRMC-A751JBEZ Isıtma Soğutma

23.02.2021
163
Sharp CRMC-A751JBEZ Isıtma Soğutma

Sharp CRMC-A751JBEZ Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sharp CRMC-A751JBEZ Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sharp CRMC-A751JBEZ Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde açıkladığımız bilgiler Sharp markalı bir çok klimayı çalıştıran CRMC-A751JBEZ model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Sharp CRMC-A751JBEZ Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesini açmak için “0 1” tuşuna bir kez basmak gerekir. İç ünite açıksa bu işlemi yapmaya gerek yoktur.
 • Ardından “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basmalısınız. Bunun yanında klima ısıtma moduna alınmış olur.
 • Sıcaklık dereceleri “TEMP ▼ ve ▲” tuşları ile yapılmaktadır. ▼ ile sıcaklık derecesi her zaman düşer, ▲ ile sıcaklık derecesi her zaman yükselir. Ortam için en uygun sıcaklık derecesini bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
 • Sıcaklık derecesini tespit ettikten sonra “FAN” tuşu ile klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademelerinden uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Ardından dilerseniz cihazın hava kanadı yönünü seçebilirsiniz. Bunun için “SWİNG” tuşunu kullanmalısınız. SWİNG tuşuna bir kez bastığınızda hava kanadı hareket edecektir. Bu tuşa yeniden bastığınızda ise hava kanadı yönü sabit kalacaktır. Böylelikle bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
 • Son işlem ardından klima ayarlanan sıcaklıkta, ayarlanan fan hızında ve ayarlanan hava yönünde ısıtma sağlayacaktır.

Sharp CRMC-A751JBEZ Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesini açmak adına “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız. İç ünite zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
 • Daha sonra “MODE” tuşunu tercih ederek kumanda ekranında “kar simgesi” ni görüntülemeniz gerekir. Klima bu biçimde soğutma moduna alınmış olur.
 • Sıcaklık dereceleri her zaman için “TEMP ▼ ve ▲” tuşları ile yapılır. ▼ ile sıcaklık derecesi her zaman azalır, ▲ ile sıcaklık derecesi her zaman artar. Ortam için en ideal sıcaklık derecesini bu tuşları tercih ederek seçebilirsiniz.
 • Sıcaklık derecesi ayarından sonra cihazın üfleme hızını seçmek gerekir. Bu hususta görev alan “FAN” tuşuna basmalısınız. Fan tuşuna art arda bastıkça kumanda ekranında fan hızı kademeleri değişir. Bu kademeleri takip ederek uygun bir fan hızı düzeysi ayarlayabilirsiniz.
 • Dilerseniz ardından hava kanadı yönünü ayarlayabilirsiniz. Bu hususta görev alan tuş “SWİNG” tuşudur. Bu tuşa bir kez basmanız ardından hava kanadı hareket eder. Bu tuşa yeniden bastığınızda ise hava kanadı yönü o yönde sabit kalır. Böylelikle hava kanadı yönünü de ayarlayabilirsiniz.
 • Son işlemin ardından klima ayarlanan sıcaklık derecesinde, ayarlanan fan hızında ve ayarlanan hava yönünde soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Termostat Nedir? Nasıl Çalışır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları