Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları 

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, mühim bir süre sonra ekipman kullanılamaz hale gelir. Yeni bir model için paniğe kapılıp para harcamaya gerek yoktur, çünkü genellikle arıza ortadan kaldırılabilir. Sorun, yeni başlayan bir meslekten olmayan birinin olası zararın doğası hakkında zayıf bir fikre sahip olmasıdır.

Profilo Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodları kurutucu sahipleri genellikle makine ekranında bir hata kodunun göründüğünü görebilir. Satış makinesi, sistemde yaşanan ve normal çalışması için ortadan kaldırılması gereken bir sorun hakkında sahibini bilgilendirir. Profilo tekniğinin sahibi için en mühim şey, hata kodlarının nasıl doğru okunacağını öğrenmektir. Tabii ki, kullanım talimatlarında açıklanabilirler, fakat bu belge her daim elinizin altında değildir.

  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F06.Bu hata, makinenin ısıtma sisteminde bir sorun olduğunu gösterir. Olası bir çözüm, arızanın nedenini belirlemek için teşhis yapmak, ısıtma sistemi elemanlarının onarımı ya da tamamiyle değiştirilmesidir.
  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F08.Bu hata, ekipman sahibine kurutucu sensörlerinden birinin arızalı olduğunu bildirir. Hatayı yok etmek için hatalı sensörü değiştirmeniz gerekebilir.
  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F09.Hata, makinenin kurutmayı durdurduğunu gösterir. Servis merkezi uzman kişilerı, arızanın nedenine bağlı olarak saç kurutma makinesinin ya da röle kartının hatalı kontrolünü onaracaktır. Gerekirse, ustalar röle kartını ya da yanmış spirali değiştirir.
  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F10.Program çöktü. Hatayı yok etmek için uzmanın hafızanın içeriğinin üzerine yazması gerekebilir.
  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F11,F12,F13. Kurutucunun elektroniğinde bir arıza yaşandığini işaret edin. Ekranda F11 hatası vurgulandığında, güç ünitesini onarmak ya da tamamiyle değiştirmek gerekebilir. F 12 kodu kayıt edildiğinde, cihazın kurutulması gerekir ve F13, cihazın saç kurutma makinesini kontrol etmenizi önerir.
  • Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodu F14.Hata, buharlaşma düzeysi anahtarındaki arızalar hususunda uyarır. Teknisyen, arızalı bir anahtarı değiştirebilir ya da sistem pompasını onarabilir.
Ayrıca Bakınız.  Profilo Buzdolabı Hata Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları