Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F26

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F26

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F26 

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F26 Ariston buzdolabının hatasının anlamını öğrenmek için talimatlara bakma fırsatınız yoksa, makalemizi okuyun. Modern buzdolapları kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır. Bir arıza meydana gelirse, arıza kodları görüntülenir.

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F26

İtalyan Hotpoint Ariston şirketinin buzdolapları güvenilir ve kalitelidir, fakat tüm elektrikli ev aletleri gibi zamanla arızalanırlar. Arızalar hem harici etkenlerle (yanlış çalışma, güç kaynağı ağındaki voltaj düşüşleri) hem de bileşenlerin ve parçaların banal aşınması ile ilişkilendirilebilir. Hotpoint Ariston buzdolabındaki bir arıza, elektronik ekranda bir kod ya da model ucuzsa yanıp sönen bir gösterge ile gösterilecektir. Ayrıca, cihazın arızalanması – kalıcı kapanma, mühim donma ya da tersi – kameraların içinde soğuk olmaması sebebiyle bir arıza bildirilir.

F26 Damla sistemli buzdolabında Hatalı Arızalı NTC. Servis merkezi temsilcilerinin yardımı gerekebilir.

Ariston buzdolapları iki oda için bir kompresör olan elektromekanik kontrole sahiptir. Ekipmanın kalitesi ve işlevselliği Indesit modellerinden daha yüksektir. Karakteristik arızalar şunları içerir: vuruntu ve titreşim ile kişiliğistik olmayan kompresör gürültüsü; odacıklarda yoğun buz donması; motor çalıyor, fakat kapasitör soğuk; kompresör çalışmıyor, yüksek bir tıklama ile açılır ve kapanır.

Tüm bu işaretler bir kompresör arızasını gösterir, fakat diğer arızalara da eşlik edebilirler. Teşhis kesin nedeni belirlemenize yol gösterecektır. Ancak, tüm bu problemler buzdolabının durdurulmasını ve buzunun çözülmesini ve ustayı çağırmasını gerektirir. Odalardaki sıcaklığın muhafaza edilmesi tüm cihazların ana görevidir. Herhangi bir sapma parametrenin geri yüklenmesini gerektirir. Bu sebeple, kompresör aşınma için durmadan çalışır.

Ayrıca Bakınız.  Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları