Profilo Buzdolabı Hata Kodları

Profilo Buzdolabı Hata Kodları

Profilo Buzdolabı Hata Kodları 

Profilo Buzdolabı Hata Kodları Buzdolabının çalışması esnasında kullanıcılar çok çeşitli yanlışlarla karşılaşabilir. Sorun ciddiyse, Profilo gibi elektroniklerle doldurulmuş bu kadar oldukça önemli ünitenin arızasını anlamak için kalifiye bir uzmanı aramanız gerekir.

Profilo Buzdolabı Hata/Arıza Kodları

Hata Kodları Çözüm
E01 Soğutucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre.
E02 Dondurucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre.
E03 Sıcaklık kontrollü çekmece sıcaklık sensörü arızalı.
E04 Dondurucunun kondenser sıcaklık sensöründeki arızalar.
E06 Soğutucu evaporatör sensörü Normal çalışma esnasında arıza mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalanırsa E06 görüntülenir.
E07 Dondurucu evaporatör sensörü. Normal çalışma esnasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalanırsa E07 görüntülenir.
E10 Güç modülü yazılım hatası.
E11 Ekran modülü yazılım hatası.
E15 Ortam Sensörü kesintisi / kısa devre.
E20 Güç ve ekran modülü içerisinde iletişim hatası.
E21 Ekran kontrol modülü ile buz ve su sebili kontrol modülü içindeki iletişim hatası.
KAPI AÇIK Kapı 30 sn daha uzun süre açık kaldığında.
DÜŞÜK GÜÇ Voltaj 85 V US / 165 V EU üzerine çıkana kadar çalışmaz.

Profilo Buzdolabı Hata Kodları Hata kodlarından bahsedersek, Bosch herhangi bir hata koduna sahip değildir ve genellikle görünmezler, fakat göründüklerinde, belirli bir numaranın sonrasında “E” olarak bağışlanırlar. Hepsinden aşağıda bahsettik:

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E01

E01 kodu , buzdolabınızın sıcaklık sensörlerinde herhangi bir düzensizliği belirtir . Bu, buzdolabını manuel olarak yeniden başlatarak düzeltilebilir, fakat kod görünmeye devam ederse, bir servis teknisyenine başvurmanız gerekir.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E02

Önceki kodda olduğu gibi, E02, dondurucu bölmesinin sıcaklık sensöründe arıza olduğunu gösterir.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E15

Bu kod, ortam sıcaklığı sensörü arızalı olduğunda ortaya çıkar. Bu sorun genellikle kendi kendine onarılamaz ve yalnızca bir servis teknisyeni problemi çözebilir.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E20
Ayrıca Bakınız.  Daewoo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

E20 kodu, ana kontrol kartı modülü ile ekran kontrol modülü içindeki herhangi bir iletişim eksikliğini ifade eder. Bu problemi çözmek için buzdolabınızın fişini çekin ve yeniden başlatın.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E10

Buzdolabınızın ana kontrol kartı modülü arızalıysa, bu hata kodunu gösterecektir. Sorunun ciddiyetine bağlı olarak bir uzmanı aramanız gerekebilir ya da gerekmeyebilir.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E03 

Bu hata, Sıcaklık kontrollü çekmece sensörü çalışmadığında ortaya çıkar. Bu, kapı panelinin aşırı çalışması sebebiyle meydana gelebilir. Buzdolabınızı kapatın ve kapıyı ortalama 1 saat açın. Ünitenizi yeniden başlattığınızda yanlışların gittiğini göreceksiniz.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E11

Ekran kontrol modülü arızalı olduğunda bu hata görüntülenir. Kontrol modülündeki herhangi bir fiziksel hasar bu hataya neden olabilir. Bu manuel olarak düzeltilemeyeceği için servis teknisyenini aramanız gerekir.

  • Profilo Buzdolabı Hata Kodu E21 

Ekran ile buz ve su sebili içindeki iletişim hatası E21 ile gösterilir. Bu, dondurucu bölmesinin içine herhangi bir sıvı döküldüğünde olur. Buzdolabınızı 2 saatlik bir aradan sonra yeniden başlatmak bu problemi çözecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları