Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma

24.02.2021
119
Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma

Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde anlatılan bilgiler Olefini OLE-48FCM model On-Off Yer Tavan Tipi Split Klimaya, OLE-24FSDCM / OLE-48FSDCM İnverter Salon Tipi Klimaya ait RG52C1/BGE kodlu kumanda kullanımı ile ilgili bilgilerdir.

Olefini RG52C1/BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle konum seçmek adına “MODE” tuşunu kullanmak gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” görene kadar basın. Bu yazı ve sembol belirdiğinde klima ısıtma moduna geçiş yapmış olur.
  • Ardından “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını tercih ederek sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. ▲ tuşuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar artar. Uzun süre basılı tuttuğunuzda sıcaklık daha fazla artar. ▼ tuşuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar azalır. Uzun süre basılı tutarsanız sıcaklık ayarında daha fazla düşme olur.
  • Ayarlanabilir sıcaklık aralığı 17-30°C arasıdır.
  • İdeal sıcaklık ayarlamasından sonra “FAN” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda; otomatik, düşük, orta ve yüksek seçenekleri çıkar. Ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Yapılan bu son işlemden sonra kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna basarak iç üniteyi açın. Klima ayarlanan sıcaklık ve fan değerinde çalışarak ortam sıcaklığını yükseltecektir.

Olefini RG52C1/BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle soğutma konumuna geçmek için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını takip edin “COOL yazısı ve kar sembolü” belirmesi gerekir. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima soğutma moduna geçiş yapmış olur.
  • Daha sonra Ardından “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmalı ve ortam için uygun bir sıcaklık belirlemelisiniz. ▲ tuşuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar artar, ▼ tuşuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar azalır. Bu tuşlara uzun süre basılı tuttuğunuzda sıcaklık değerinde daha fazla artma ve azalma olur.
  • Ayarlanabilen ortalama sıcaklık aralığı 17-30°C arasıdır.
  • Ayarlanan ideal sıcaklık ardından “FAN” tuşuna basarak fan hızı yani cihazın üfleme hızını seçmeniz gerekir. Bu tuşa her basışınızda; otomatik, düşük, orta ve yüksek fan hızı kademeleri çıkar. Ortam için uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Son işlem ardından kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna basarak klima iç ünitesini açın. Klima ayarlanan fan hızı ve sıcaklık değerine göre ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları