McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
152
McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

McQuay G7 Kullanım Kılavuzu

Sayfamızda merak edenler için McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? sorusunun yanıtı geniş bir şekilde biçimde aktarılmıştır.

McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

McQuay G7 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 2 numaralı gösterim

Klimaya sinyal gönderildiği teyit etmek için yanıp sönmektedir.

 • 3 numaralı düğme

Klimayı açmak veya kapatmak için kullanabileceğiniz düğmedir.

 • 4 numaralı düğmeler

İstenen sıcaklık ayarını yapmak için kullanılan düğmelerdir. ▲ ile sıcaklık ayarını yükseltebilir ▼ ile sıcaklık ayarını düşürebilirsiniz. ▼ ve ▲ düğmelerine aynı anda bastığınız zaman gösterge °C den °F birimine değişmektedir.

Sıcaklık ayarı 16°C ile 30°C arasıdır. (18°C ile 30°C sıcaklık aralığı opsiyon özelliğidir)

 • 5 numaralı düğme

MODE yani çalışma modu seçim düğmesidir. Klimanın çalışma modunun seçilmesi için kullanılır.

Soğutma tipi klimalarda sıralama;

Soğutma → Nem Alma → Fan şeklinde değişir.

Isı pompalı klimalarda sıralama;

Otomatik Çalışma → Soğutma → Nem Alma → Fan → Isıtma şeklinde değişmektedir.

 • 6 numaralı düğme

Fan düğmesidir. Fan hızının seçilmesini sağlar. Düğmeye her basıldığında fan hızı değişir. Değişim şu biçimde olur:

Düşük → Orta → Yüksek → Otomatik

İstediğiniz bir fan hızını ayarlayabilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

Sadece inverter özellikli klimalar için turbo fonksiyon düğmesidir. Hızlı soğutma ve ısıtma için bu düğmeye basabilirsiniz. Otomatik olarak ısıtma modunda sıcaklık artar, soğutma ve nem alma modunda sıcaklık düşer. Fan hızı yüksek konuma geçer. Fan hızı ve sıcaklık ayarı turbo düğmesine basıldığında veya 20 dk. sonra önceki ayarına dönmektedir.

Bu özellik yalnızca ısıtma, soğutma ve nem alma modlarında kullanılmaktadır.

 • 8 numaralı düğme

ON TIMER düğmesi. Klimanın çalışma zamanı ayar düğmesidir. Çalışma zamanını ayarlamak için “SET” düğmesine basmanız gerekir. Daha sonra bu düğmeye sürekli olarak basarak klimanın çalışmaya başlaması istenen saat ayarı yapılmalıdır. Ayarlanan saatte klima çalışmaya başlar. Yaptığınız bu ayarı iptal etmek için de “CLR” düğmesine basmanız gerekir.

 • 9 numaralı düğme

OFF TIMER düğmesidir. Klima kapanma zaman ayarı düğmesi olarak bilinir. Klimanın kapanma zamanını ayarlamak için “SET” düğmesine basmalısınız. Daha sonra bu düğmeye sürekli olarak basarak klimanın kapanması istenen saati ayarlamalısınız. Ayarladığınız saatte klima kapanacaktır. Yaptığınız bu ayarı iptal etmek için de “CLR” düğmesine basmanız yeterli gelmektedir.

 • 10 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Klimanın hava üfleme kanadının otomatik salınım yapmasını sağlar. Düğmeye bastığınızda hava üfleme kanadının yönü aşağı yukarı olarak değişir. Hava üfleme konumunu sabit tutmak adına kanat istenen konuma geldiğinde bu düğmeye yeniden basılması gerekir. Hava kanatçık hareketi durur ve klima ayarlanan hava yönünde çalışma yapar.

 • 11 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku modunu çalıştırmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

Klima soğutma modundaysa eğer sıcaklık ilk yarımşar saatte 0.5°C yükselir. Bunu takip eden 1 saat ardından 1°C yükselme olur. Soğutma modunda cihaz uyku konumuna aldığında toplamda 2°C lik bir sıcaklık değişikliği yapar. Klima kapanana kadar da bu sıcaklık ayarında çalışmasını sürdürür.

Klima ısıtma modundaysa eğer sıcaklık ilk yarımşar saatte 1°C düşer. Bunu takip eden 1 saat sonunda sıcaklık ayarında 1°C düşme olur. Isıtma modunda cihaz uyku konumuna alındığında toplamda 3°C lik bir sıcaklık değişikliği yapar.

Bu fonksiyon hem sorunsuz bir uyku hem de tasarruflu kullanım özelliğidur.

 • 12 numaralı düğme

CLOCK yani “-“ ve “+” düğmeleridir. Zaman ayarını ileri ve geri almak için kullanılır. Zaman ayarını iler almak için “+” düğmesine geri almak için “-“ düğmesine basabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  2. El Klima Seçiminde Dikkat Edilecekler
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları