Klima mı? Nem Alma Cihazı mı?

26.07.2018
191
Klima mı? Nem Alma Cihazı mı?

Klima ısıtma/soğutma fonksiyonunun yanında nem alma fonksiyonu da yerine getirir.  Bu durumda bütçeniz var ise nem sorunu olan odalara klima alarak hem nem hem de ısıtma/soğutma sorununu çözebilirsiniz fakat ısıtma/soğutma ile ilgili herhangi bir problem yoksa klima almanız gereksiz olacaktır, hem kullanmayacağınız bir özellik için boşuna para vermiş hem de montajı-kiracı iseniz demontajı için uğraş vereceksiniz.

Nem alma cihazları klimalar gibi bulunduğu odanın nem oranını düşürür diğer odalarda daha az etkili olur bu sorunuda cihazı merkezi bir yere koyarak yada iki adet 10 lt alarak kısmen çözebilirsiniz. 50 m2 alanlar için 10 litrelik nem alma cihazlarının ortalama fiyatları kdv dahil 400-500 tl’dir.

Klima almanızda nem sorununuzu çözer ayrıca ısıtma/soğutma içinde kullanırsınız, nem alma cihazındaki gibi suyunu boşaltmak zorunda kalmazsınız (nem alma cihazlarına su gideri yaparakta tahliye edebilirsiniz) fakat 50 m2 alan için iyi bir klimanın maliyeti kdv montaj dahil 2-3 bin tl’dir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kumandası Neden Çalışmaz?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları