HYK-02 Isıtma Soğutma

24.02.2021
161
HYK-02 Isıtma Soğutma

HYK-02 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için HYK-02 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. HYK-02 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Diamond Electric / Aura markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran HYK-02 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

HYK-02 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açık konuma getirmelisiniz. Bundan dolayı “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Konum seçimi yapmak için 0 1 düğmesinin solunda bulunan tuşu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Kumanda ekranında “güneş” sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara art arda basarak sıcaklık derecesinde yükseltme veya düşürme uygulayabilirsiniz. Bu değişikliği de kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Fan hızı seçimi yapmak isteğe göre 0 1 tuşunun sağında bulunan “pervane” sembolü olan tuşu kullanabilirsiniz. Tuşa aka arkaya bastığınızda fan hızı düzeysi yükselecektir. Ortama uygun bir üfleme hızı düzeysi belirlemeniz gerekir.
  • Isı derecesi ayarı ve fan hızı düzeysinden sonra klima ısıtmayı kısa bir sürede sağlayacaktır.

HYK-02 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak gerekir. Bundan dolayı “0 1” tuşuna bir defa basmalısınız.
  • Ardından konum seçimi yapmak için 0 1 düğmesinin hemen solunda bulunan tuşu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında görünecektir. “kar” sembolünü görene kadar bu tuşa basmanız gerekir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarı yapmanız gerekir. Bunun için “▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlar art arda bastığınızda sıcaklık derecesinde yükselme yahut düşme olacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ortama uygun ısı derecesi ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızı için 0 1 tuşunun hemen sağında bulunan “pervane” sembollü tuşa basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranındaki fan hızı düzeylerinde artış olacaktır. Ortama uygun bir üfleme hızını kumanda ekranını takip ederek ayarlayabilirsiniz.
  • Isı derecesi ve fan hızı ayarından sonra klima serinliği en kısa bir sürede sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları