Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma

24.02.2021
303
Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma

Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Fujitherma markalı bir çok klimaya kullanım yönünden uyum sağlamakta olan FYAP1FX model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Fujitherma FYAP1FX Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanız kapalı ise önce açmak için kumanda üzerindeki “açma/kapama” tuşuna 1 kez basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Çalışma modları içinde ısıtma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin. Orada mavi renkte olan “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumanda ekranını takip edin, çalışma modlarına ait semboller çıkacaktır. Kumandanın üst bölümünde “güneş simgesi” görene kadar bu tuşa basın.
  • Klimayı ısıtma moduna aldıktan sonra sıcaklık derecesi belirlemek için “▲ ve ▼” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken de kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra kumanda üzerinde bulunan “pervane simgesi” olan tuş ile fan hızı seçimi uygulayabilirsiniz. Bu kumandalarda ve klimalarda turbo ile birlikte toplamda 6 düzeyli fan hızı mevcuttur. Bu tuşa basarak bu düzeyleri kumanda ekranından görebilir ve uygun bir fan düzeysi seçebilirsiniz.
  • Yapılan ayarlamalardan kısa süre sonra klima ısıtma yapacaktır.

Fujitherma FYAP1FX Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima kapalı biçimde ise önce açmak adına kumanda üzerindeki “açma/kapama” tuşuna 1 defa basarak klimanızı açın.
  • Ardından çalışma modlarından soğutma modunu seçmek adına kumanda kapağını aşağıya doğru çekin. Orada bulunan ve mavi renkte olan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar simgesi” görülene kadar basın. Kar simgesi klimanın soğutma moduna alındığını ifade eden bir simgedir.
  • Soğutma modu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “▲ ve ▼” tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakarak ayarladığınız sıcaklığı görebilir, konfor için uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi ayarından sonra kumandada bulunan “pervane simgesi” olan tuşa basarak fan hızını seçebilirsiniz. Bu kumanda ve klimalarda turbo dahil olmak üzere 6 düzeyli fan hızı bulunmaktadır. Bu tuşa art arda basarak bu düzeyleri görebilir ve ortam için en uygun fan hızı düzeysini de seçebilirsiniz.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klima soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  RG57B/BGE Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları