Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir?

23.02.2021
197
Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir?

Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Ortam sıcaklığının en bi hayli hızlı ve en sağlıklı biçimde soğutulmasını istiyorsanız aşağıda sunduğumuz özelliği tercih edebilirsiniz.

Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir?

Odanın bi hayli hızlı bir biçimde soğutulmasını sağlayan fonksiyondur. Klima 30 dk. Kadar yüksek fan hızında sıcaklık ayarını 18°C (64°F) ye getirerek soğutma modunda çalışır, bu sayede oda sıcaklığının en bi hayli hızlı biçimde düşmesini sağlar.

Beko Klimayı Jet Cool Fonksiyonunda Çalıştırma

  1. Klima kapalıysa önce klimayı açmak için “açma/kapama” butonuna basmanız gerekir. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Aksi halde klimayı kapatmış olursunuz.
  2. Ardından “Mode” tuşuna soğutma moduna geçiş yapana dek art arda basmalısınız.
  3. Hızlı soğutma özelliğina geçmek adına “Jet Mode” tuşuna basmalısınız.
  4. Bu etapta ekranda “Po” sembollü belirir.
  5. Ekranda bu sembol belirtiğinde bi hayli hızlı soğutma özelliği aktif demektir.

Fonksiyonu İptal Etme

Fonksiyonu iptal etmek için “Jet Mode”, “Fan Speed”, ”Mode” “Temp ▼ yahut▲” tuşlarından birine basmanız yeterli gelmektedir.

Fonksiyonun iptal edilmesinin ardından klima en yüksek fan hızında çalışmaya devam eder. Bundan dolayı fan hızını Fan Spped tuşunu tercih ederek düşürebilirsiniz.

Bilmenizi İsteriz!

  • Hızlı soğutma özelliği özellikle de sıcak yaz günlerinde oda sıcaklığını en kısa bir sürede düşürmek için, ortamın hemen serinlemesi için kullanılır
  • Hızlı soğutma özelliği yalnızca soğutma için geçerlidir, ısıtma modunda kullanılmaz.
  • Bu fonksiyon tüm Beko klimalarda olacak diye bir kaide yoktur, özelliğin olmadığı yahut çalışmadığı klimalar da mevcuttur.
Ayrıca Bakınız.  Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları