Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

27.02.2021
266
Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Baymak Klima iFEEL Modu

Baymak Elegant Plus model klima kullanıcıları için özel bir fonksiyon ile ilgiliki bilgileri sunmak adına bu makalemizi oluşturduk. Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir? ile ilgili merak ettiğiniz bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada iFEEL Fonksiyonu Nedir?

Hissetme özelliğidur. Bu fonksiyonda ortam sıcaklığı kumanda üzerindeki sensör ile tespit edilir. Klimanın bulunduğu yerdeki sıcaklığı daha hassas biçimde ayarlanmasını sağlar.

Fonksiyonu Açma

  • iFEEL düğmesine bastığınızda fonksiyon açılır.
  • Kumanda üzerinde iFEEL sembolü ve ROOM sembolü görüntülenir.
  • Hissetme özelliği aktifken; kumanda LCD ekranı oda sıcaklığını gösterir. Hissetme özelliği iptal edildiğinde kumandanın LCD ekranı set edilen yani ayarlanan sıcaklığı gösterir.

Fonksiyonu tasarruf amacı ile kullanmanızı öneririz. Konfor ve rahat kullanım için de tercih edilmesi gereken bir fonksiyondur.

Fonksiyonu iptal etmek istediğinizde yeniden iFEEL düğmesine basabilirsiniz.

Fonksiyon Hakkında Detaylar

  • Hissetme özelliği aktifken ortam ısısı, kumandanın üzerinde bulunan sıcaklık sensörü aracılığıyla tespit edilmektedir. Set edilen yani ayarlanan sıcaklık değerine ulaşmak adına klima, kumandanın sıcaklık sensöründe okumakta olduğu sıcaklığı baz alır. Bunun yanında klima bulunduğu yerdeki sıcaklığı daha hassas biçimde ayarlayabilir.
  • Bu fonksiyonda kumanda önünde engel olmadığı durumlarda kumanda iç üniteye her 3 dk. da bir sinyal yollar. Bu verilere göre cihazı çalıştırır. Eğer iç ünite 10 dk. boyunca kumandadan sinyal alamazsa (engel bulunması içerisinde) cihaz otomatik olarak bu fonksiyondan çıkar. Klima iç hava sensörünün hissetmekte olduğu sıcaklığa göre çalışır.

Fonksiyonun iptal olmaması ve sağlıklı kullanılması yönünden uzaktan kumanda ile klima içindeki sinyalin kaybolmaması gerekir. Yani arada engel olmaması gerekir. Böylelikle cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları