Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma

24.02.2021
129
Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M gibi bir çok model klimayı çalıştıran kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima açık değilse iç üniteyi açmak için mavi renkte olan “açma/kapama” tuşuna bir defa basın.
  • Daha sonra konum seçimini ayarlamak için “M” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumandanın ekranına bakın. “güneş simgesi” gördüğünüz zaman klima ısıtma modundadır diyebiliriz.
  • Isıtma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık derecesi için “termometre sembolü olan ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşları tercih ederek sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra “pervane simgesi” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın sağ alt köşede fan hızı düzeysi değişecektir. Bu hızı takip ederek bir kademe seçimi uygulayabilirsiniz.
  • Fan hızını da ayarladıktan kısa bir süre sonra klima ortamı ısıtmaya başlar.

Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima açık değilse önce iç üniteyi açmak için mavi renkte olan “açma/kapama” tuşuna basın.
  • Ardından konum seçimini yapmak için “M” düğmesine basmalısınız. Bu düğmeye art arda basarak çalışma modlarını ekranda görüntüleyebilir ve “kar sembolü” ekranda belirdiğinde tuşa basmayı bırakabilirsiniz.
  • Soğutma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “termometre sembolü olan ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Böylelikle sıcaklık derecesi ayarlamalısınız.
  • Sıcaklık derecesini tespit ettikten sonra “pervane simgesi” olan tuşu tercih ederek fan hızı seçebilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sağ alt köşesine bakın, fan hızı düzeysi değişir. Seviyeleri takip ederek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Fan hızını da ayarladıktan sonra klima kısa süre sonra ortamı serinletmeye başlar.
Ayrıca Bakınız.  Klima Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları