Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma

24.02.2021
164
Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric SEZ-KD İnverter Gizli Tavan Tipi Split Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu, 21.000 btu, 24.000 btu kapasiteli klimalara ait PAR-21MAA model kablolu uzaktan kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Mitsubishi Electric PAR-21MAA Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

 • Öncelikle cihazı aktif hale getirmek için kablolu uzaktan kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna basın. Klima zaten aktifse bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
 • Ardından çalışma modu seçmek üzere “BACK” tuşuna basın. Bu tuş ile çalışma modu seçebilirsiniz. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “Güneş sembolü ve HEAT” yazısı belirmesi gerekir. Bu sembol ve yazıyı görene kadar bu tuşa art arda basabilirsiniz.
 • Klima ısıtma moduna alındığına göre sıcaklık ayarı belirlemek gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmak gerekir. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız dereceyi bu biçimde görüntüleyebilirsiniz.
 • Isıtma modunda cihazın çalışma aralığı 17-28°C arasıdır.
 • Sıcaklık ayarı ardından “pervane sembolü” olan tuşa basarak cihazın fan hızını seçmelisiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademeleri değişecektir. Ortam için en ideal fan hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
 • Yapılan değişikliklerden sonra klima kısa bir sürede ortamın sıcaklığını yükseltecektir.

Mitsubishi Electric PAR-21MAA Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

 • Klima açık değilse önce kablolu uzaktan kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna basarak klimayı aktif hale dönüştürün. Klima zaten açıksa bu işlemi uygulamayın.
 • Ardından cihaz soğutma moduna geçiş yapacağı için “BACK” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuş ile çalışma modunu ayarlayabilirsiniz. Kumanda ekranında “Kar sembolü ve COOL” yazısını görene kadar bu tuşa basın. Bu sembol ve yazı belirdiğinde bu tuşa basmayı bırakın, cihaz soğutma moduna alınmış olur.
 • Sıcaklık ayarı belirlemek üzere TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Siz tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, sıcaklık dereceleri düşecek yahut yükselecektir. Böylelikle ortam için en uygun sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
 • Soğutmada sıcaklık aralığı 19-30°C arasıdır.
 • İdeal sıcaklığı da ayarladıktan sonra fan hızı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa da her bastığınızda kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri değişecektir. Ortam için uygun bir fan hızını seçebilirsiniz.
 • Son yapılan işlemden sonra klima kısa bir sürede ortamın sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Soğutucu Akışkanların Ozon Tabakasına Etkisi Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları