Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

01.03.2021
145
Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Zamanlayıcısı Neden Çalışmaz?

Evde olmayacağınız zamanlarda klimanın kapanmasına eve gelmeye yakın açılmasına kolaylık sağlayan zamanlayıcı ayarı çalışmıyor ise nedenleri nelerdir? İşte merak ettiğiniz sorunun yanıtları:

Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

  • Klimanın fişi prize takılı olmayabilir

Yani cihaz çalışmadığı için zamanlayıcısı çalışmıyor olabilir. Klima fişinin prize takılı olduğundan emin olmak adına fişi kontrol etmelisiniz.

  • Dairede elektrik olmayabilir

Dairede elektrik kesintisi varsa eğer bundan dolayı zamanlayıcı çalışmıyor olabilir. Bu durumda aslında klima çalışmaz ve klima çalışmadığı için de zamanlayıcı çalışmıyor gibi gelebilir. Elektrikler gelene kadar bilave edin, arızada düzelme olmazsa eğer zamanlayıcıyı yeniden deneyin.

  • Kumandanın pili bitmiş olabilir

Kumanda pili bittiğinde için ayar yapılamıyor olabilir. Pili kontrol edin, gerekirse değiştirerek yeniden ayarlama yapın.

  • Klima sigorta attırmış olabilir

Sigortaları kontrolünü yapabilirsiniz. Sigorta atmış ise kaldırmalı ve zamanlayıcıyı yeniden ayarlayarak deneme yapmanız gerekir.

  • Yanlış ayar yapılıyor olabilir

Klima zamanlayıcısı sabah ve akşam saatine göre yapılmaktadır. Sabah saatleri Am, akşam saatleri ise Pm olarak ayarlanmaktadır. Bu ayarın tam tersini seçiyorsanız eğer bu yüzden zamanlayıcı çalışmaz. Aslını söylemek gerekirse çalışır fakat yanlış ayar yaptığınız için ayarladığınız zaman dilimi içinde çalışmaz yapmaz. Doğru ayar seçerek yeniden deneme yapmanız gerekir.

Klima zamanlayıcısını bu kontrollerden sonra yeniden ayarlamalısınız. Ayarlama ardından sorun düzelmezse eğer uzman desteği alabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Üçlü Vakum Tekniği Nasıl Uygulanır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları