Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

28.02.2021
133
Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klimada Akıllı Göz Modu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klimada Akıllı Göz Modu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klimada Akıllı Göz Fonksiyonu

Çoğu klimada bulunmayan bir özelliktir. Genelde Daikin markalı klimalarda bu özellik bulunmaktadır.

Akıllı göz moduna ayarlamak için kumanda üzerindeki comfort/sensör düğmesine basmalısınız. AKILLI GÖZ moduna aldığınızda akıllı göz lambası yeşil olarak yanar.

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Sensör konumuna bağlı olarak ortamda bulunan insanlar iç ünitenin ön kısmına yakın ise iç üniteden üflenen havaya maruz kalabilir. İnsanlar iç ünitenin ön kısmına yakın duruyorsa yahut her iki alanda duruyorsa bu durumda hem AKILLI GÖZ hem de KONFORLU HAVA ÜFLEME modlarının aynı anda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Akıllı göz sensörü insan hareketi tespit ettiğinde üfleme kanatlarını değiştirmektedir. Hava üfleme yönünü soğutma modunda yukarı doğru ısıtma modunda ise aşağı doğru ayarlamaktadır. Sensör aracılığıyla insan varlığı algılanır ise hava, panjurlar aracılığıyla direk insanlara gelmeyecek biçimde yönlendirilir. Ortamda kimse olmaz ise cihaz 20 dk. sonunda otomatik olarak sıcaklığını 2°C değiştirir bu sayede enerji tasarrufu moduna geçer.

Sensör 7 m daha uzakta hareket eden nesneleri algılamayabilir. Bu düşünce ile uygulama aralığı kontrol edilmelidir.

Sensörün algılama hassasiyeti; iç ünitenin bulunduğu konuma, hareket etmekte olan bireylerin hızına, sıcaklık aralığına göre değişebilmektedir.

Ayrıca bu sensör; ortam içinde bulunan evcil hayvanları, güneş ışığını, hareket etmekte olan perdeleri veya aynadan yansımakta olan ışığı da farkında olmadan insan olarak algılayabilecek özelliktedir.

Bu mod GÜÇLÜ modu sırasında devreye girmemektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları