Klima Sıcaklık Derecesi

14.07.2018
135
Klima Sıcaklık Derecesi

Klima kullanım oranlarının arttığı yaz günlerinde klimaların sıcaklığı 23-24 derece olmalıdır.

Klima Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalı  

Klima kullanım oranlarının arttığı yaz günlerinde klimaların sıcaklığı 23-24 dereceolmalıdır. Aksi taktirde sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir, bunlardan biride klima çarpmasıdır. Yaz aylarında dışarıdaki hava çok sıcak olduğundan ani ısı değişimleri vücudun dengesini bozarak  felç ve çeşitli enfeksiyonlaraneden olmaktadır.

Aşırı terliyken soğutulmuş klimalı ortama girmek sağlık açısından zararlıdır bu yüzden klima 18 derecenin altına kesinlikle düşürülmemelidir, ideal sıcaklık 23-24 derecedir. Böylece hem sağlığınız korumuş olursunuz hemde klimanızın uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlarsınız, klimanın çok düşük sıcaklıklara indirmek klimanızın sürekli çalışmasına ve kompresör ve diğer parçalarında sorun çıkarmasına neden olur.

Ani ısı değişimlerine karşı korunmalıyız, aşırı soğuk ortamlara girmemek ve ya direkt klimanın karşısına geçmemek sağlık için faydalıdır,  klimanızın 23-24 dereceye ayarlanması ideal olan derecedir bu yüzden klimanızın derecesiyle çok değişiklik yapılmaması ve sürekli açılıp kapatılmaması sağlık ortamlar için şarttır. Yazın klimayı aşırı düşük derecede çalıştırmamakkışında aşırı sıcak çalıştırmamak sağlığınız ve konforunuz için en iyi olandır.

Kısacası;

Yaz – kış klimanız 23-24 derece olmalı, dışarısı 40 derece ise önce klimanızı 35 sonra 30 sonra 25 dereceye ayarlamalısınız ki vücut ani ısı değişimine maruz kalmasın böylece baş ağrısı, kas tutulması, kas ağrısı, zatürre ve grip gibi hastalıklara önlem alınmış olur,

Çok terli iseniz klimalı ortama hemen girmeyin, klimanın karşısında uzun süre durmayın ve oturmayın ve son olarak klimanızın bakımını yaptırın.

Ayrıca Bakınız.  Kartal Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları