En İyi Klima Markaları Listesi

En İyi Klima Markaları Listesi

Dünya çapında en çok satan en iyi  ve en güvenilir klima markalarının listesi, top 10 sıralaması bu yazımızda, okumadan klima almayın.

1. Amana:

Amerikalı beyaz eşya üreticisi Amana 1934’te George Foerstner tarafından kurulmuştur. Whirlpool’a ait olan bu marka, sektöre buzdolabı ve derin dondurucu üreterek atılmış, daha sonra da beyaz eşya sektöründe pek çok ilke imza atmıştır. Ocak, fırın, çamaşır, bulaşık ve kurutma makinası başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Amana, klima üretimine 1954’te başlamış ve o zamandan beri klima pazarında lider bir isim olmayı sürdürmüştür. Amana, en iyi 10 klima üreticisi arasında ilk sırada yer almaktadır.

2. Carrier:

Modern klimanın mucidi olan Willis Carrier tarafından kurulan Carrier, 1915’ten bu yana klima üretimi yapmaktadır. Havalandırma ve ısıtma sistemlerinin yanı sıra gıda sektörü için de soğutma ekipmanları üretmektedir. Satış sahası 170 ülkeye yayılmış olan Carrier, dünyanın en büyük klima üreticisidir. Weathermaker, Weathermaster ve Centurion, Carrier’ın altındaki markalardır.

3. Lennox:

Amerikalı üretici Lennox 1895’te Dave Lennox tarafından kurulmuş ve bugün hem ticari alanda hem de konutlar için havalandırma, ısıtma ve soğutma hizmetleri sunmaktadır. Başlıca ürünleri arasında ısı pompası, klima, fırın, buzdolabı ve derin dondurucu yer almaktadır. Uluslararası bir tedarik ağına sahip olan Lennox Avrupa, Amerika ve Güneydoğu Asya’da geniş bir pazara sahiptir. Bu şirket, en iyi klima üreticileri arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

4. Trane:

Trane, Ingersoll Rand’in bir yan kuruluşudur. 1913’ten beri inovatif tasarım ve mühendislik anlayışıyla ısıtma, havalandırma ve klima sistemleri üretmektedir. Norveçli göçmen James Trane’in 1885’te kurduğu Trane, sektöre ısıtma sistemleriyle giriş yapmış, 1938’e gelindiğinde klima üretiminde öncü isimlerden biri olmuştur. Bu şirket, listede dördüncü sırada yer almaktadır.

Ayrıca Bakınız.  18.000 BTU Klima

5. American Standard :

American Standard, lavabo, klozet, musluk, evye gibi banyo ve mutfak ürünleriyle bilinmekte olup aynı zamanda klima üretimi de yapmaktadır. Pazar araştırmaları Amerika’daki her beş evden üçünde American Standard’ın ürünlerinin tercih edildiğini göstermektedir. Bu şirket aynı zamanda Fortune 500 listesinde yer almaktadır. American Standard listede beşinci sıradadır.

6. Haier:

Haier Grubu genel merkezi Şantung, Çin’de olan çok uluslu bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Klima, cep telefonu, bilgisayar, mikrodalga fırın gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Haier, 2011’de dünya beyaz eşya piyasasında en büyük paya sahipti. Haier en yaygın klima üreticilerinden biridir ve Amana markası altında da klima üretmektedir. Bu şirket listede altıncı sıradadır.

7. LG:

Doksanların başında uygun fiyatlı elektronik ürünleriyle piyasada çıkış yapan Goldster-LG, Güney Kore’li bir şirkettir. Televizyon ve telefon gibi yaygın elektronik ürünleriyle de bilinmektedir. Ürettiği klimalar da her bütçeye hitap etmekte ve kalitesinden dolayı çok talep görmektedir. 1995’ten bu yana beyaz eşya üretimi yapan LG, elektronik pazarının öncülerindendir. Bu şirket en iyi klima üreticileri arasında yedinci sıradadır.

8. GE:


GE (General Electric Company) Amerika çıkışlı bir çok uluslu şirkettir ve bu listedeki şirketler arasında en geniş ürün skalasına sahiptir. Üretim alanı beyaz eşyadan motora ve havacılık sistemlerine kadar uzanan bu holding, 2011’de Amerika’nın en büyük 6. ve en karlı 14. şirketi oldu. GE, “Energy Star” kriterlerine uyan, yani enerji tüketimini minimuma indiren klimalar üretmektedir. Bu şirket en iyi klima üreticileri arasında 8. Sıradadır.

9. Kenmore:


Sektöre ilk olarak 1927’de ürettiği bulaşık makinasıyla giriş yapmıştır ve GE, Panasonic, Whirlpool, Electrolux gibi birçok şirketin ürettiği beyaz eşyaları satmaktadır. Kenmore marka klimalar LG tarafından üretilmektedir ve klimaları GE gibi “Energy Star” sertifikası vardır. “Elite” ve “Kenmore Pro” gibi farklı ürün hatlarına sahip olan Kenmore her bütçeye hitap eden ürünler üretmektedir.

Ayrıca Bakınız.  İnverter Split Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

10. Sharp:

Sharp, genel merkezi Osaka, Japonya’da yer alan 1912’de kurulmuş bir şirkettir. İlk olarak ürettiği uçlu kalemlerle tanınan Sharp, çok geçmeden elektronik cihazların üretimine başlamıştır. Özellikle televizyon üretiminde bir dev olan Sharp’ın klima sektöründeki yeri küçük olsa da klimaları yüksek performansa sahiptir. Ayrıca bu klimalar, ürettikleri havanın kalitesinden dolayı Türkiye’de çokça tercih edilen bir marka olmuştur. Sharp klimalar hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları yok etmekte, inverter modelleri enerji tasarrufu sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları